Wersja strony w języku polskim
Bioko, Gwinea Równikowa
Bioko, Gwinea Równikowa | © Francisco Javier De Brito Barea

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Gwinei Równikowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Gwinei Równikowej

#minimalny
28.2°C
#średni
28.5°C
#maksymalny
28.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Gwinei Równikowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Gwinei Równikowej

Obecnie na wszystkich plażach w Gwinei Równikowej woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Gwinei Równikowej ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Ilha De Mocambique, Mozambik
Ilha De Mocambique, Mozambik | © Omar Hamdi

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Gwinei Równikowej w Bioko. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.0°C. A najzimniejszy jest w Malabo, jego wartość 28.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Gwinei Równikowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Gwinei Równikowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Bata28.3°C25.1°C
Bioko29.0°C25.9°C
Malabo28.3°C25.9°C
Luba28.5°C25.9°C

Klimat w Gwinei Równikowej

Bereeda, Somalia
Bereeda, Somalia | © Abdikaadir Saiid

Gwinea Równikowa znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Gwinea Równikowa to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Równikowe, gorące i stale wilgotne. Średnia roczna temperatura wynosi od +24°C do +28°C na różnych obszarach, opady wynoszą do 2000 mm. rocznie, deszczowe dni w roku - do 160. Na wyspach Bioko pora deszczowa trwa od lipca do stycznia, podczas gdy na kontynencie jest znacznie mniej opadów - maksymalnie od kwietnia do maja i od października do grudnia. Względnie suchszymi miesiącami są maj - wrzesień i grudzień - styczeń. Na wybrzeżu wyspy Macias Nguema Biyogo, na wyżynach, średnia roczna temperatura jest niższa - do +18 o C, a ilość opadów wzrasta do 2500-4000 mm. rocznie. W górach jest jeszcze zimniej.

Gwinea Równikowa: regiony

Port El Kantaoui, Tunis
Port El Kantaoui, Tunis | © Michele Lee

Gwinea Równikowa: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.