Wersja strony w języku polskim
Gwinea
Gwinea | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Gwinei. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Gwinei

#minimalny
27.7°C
#średni
28.2°C
#maksymalny
28.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Gwinei w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Gwinei

Obecnie na wszystkich plażach w Gwinei woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Gwinei spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Porto Mosquito, Republika Zielonego Przylądka
Porto Mosquito, Republika Zielonego Przylądka | © Egilson Silva

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Gwinei w Conakry. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.4°C. A najzimniejszy jest w Conakry, jego wartość 28.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Gwinei wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Gwinei. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Conakry28.4°C27.5°C
Boffa28.4°C26.9°C
Camayenne28.4°C27.5°C

Klimat w Gwinei

Porto Mosquito, Republika Zielonego Przylądka
Porto Mosquito, Republika Zielonego Przylądka | © Paulo Barbosa

Gwinea znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Gwinea to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko trzy osady.

Równikowy monsun, mokry latem, suchy zimą. Średnie miesięczne temperatury powietrza wynoszą od +18°C do +27°C, najgorętszym miesiącem jest kwiecień (+30°C), najzimniejszym jest sierpień (+26°C). Opady występują głównie latem, od maja do października, ale są bardzo nierównomiernie rozmieszczone w całym kraju: do 4300 mm spada na wybrzeżu przez 170 deszczowych dni w roku. opady atmosferyczne oraz w regionach wewnętrznych oddzielonych od oceanu przez pasmo górskie, nie więcej niż 1500 mm. W okresie styczeń-luty wieje „Harmattan» - suchy, zakurzony wiatr z północy, w nadmorskich regionach kraju jego wpływ prawie nie jest odczuwalny.

Gwinea: regiony

Cape St Francis, Republika Południowej Afryki
Cape St Francis, Republika Południowej Afryki | © Alex

Gwinea: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.