Wersja strony w języku polskim
Saint Francois, Gwadelupa
Saint Francois, Gwadelupa | © Mathieu Dauphin

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Gwadelupie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Gwadelupie

#minimalny
29.5°C
#średni
29.6°C
#maksymalny
29.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Gwadelupie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Gwadelupie

Obecnie na wszystkich plażach na Gwadelupie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Gwadelupie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Baie Mahault, Gwadelupa
Baie Mahault, Gwadelupa | © Patrick Bantigny

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Gwadelupie w Baillif. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.7°C. A najzimniejszy jest w Anse Bertrand, jego wartość 29.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Gwadelupie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Gwadelupie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Terre De Bas29.7°C27.3°C
Pointe A Pitre29.6°C28.5°C
Le Gosier29.6°C28.5°C
Sainte Anne29.5°C28.5°C
Basse Terre29.7°C28.6°C
Saint Francois29.5°C28.5°C
Baillif29.7°C28.6°C
Petit Canal29.5°C28.5°C
Pointe Noire29.7°C28.5°C
Sainte Rose29.6°C28.5°C
Grand Bourg29.6°C27.3°C
Port Louis29.5°C28.5°C
Trois Rivieres29.7°C28.6°C
Le Moule29.5°C28.5°C
Petit Bourg29.6°C28.5°C

Klimat na Gwadelupie

Gwadelupa
Gwadelupa | © pixabay.com

Gwadelupa znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Gwadelupa - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 20 osad i kurortów.

Tropikalny marine.Średnia temperatura powietrza wynosi +26 o C, od grudnia do lutego, temperatura wynosi około +22 o C, od marca do maja temperatura wzrasta do 30-32 o C. Wiatry handlowe, tutaj nazywane „alize», często łagodzą nieco ciepło. W lecie (czerwiec-sierpień) temperatura waha się od +26 do +28 oC. Temperatura wody wynosi około +25 C prawie przez cały rok. Opady spadają z 600 do 2000 mm. rocznie. Z powodu podwyższonego terenu Bas-Ter, jest tu nieco więcej opadów niż na Grand-Ter. Najbardziej mokry okres przypada na okres od lipca do listopada, kiedy tropikalne huragany przelatują nad terytorium Gwadelupy. W tym okresie wilgotność powietrza wynosi średnio 85%. Jednak duże opady deszczu lub słoneczna sucha pogoda mogą wystąpić o każdej porze roku. Pomiędzy grudniem a kwietniem-majem utrzymuje się najsuchsza pogoda przy średniej wilgotności około 77%.

Gwadelupa: regiony

Bouillante, Gwadelupa
Bouillante, Gwadelupa | © Sebastian Lange

Gwadelupa: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.