Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Gujany

Gujana

Gujana © pixabay.com

Gujana: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Gujanie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Gujanie
#minimalna
29.1oC
#średnia temperatura
29.4oC
#maksymalnie
30.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Gujanie w ostatnim tygodniu

Gujana: informacje o temperaturze wody

Gujana znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Gujana to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Gujanie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie cztery punkty w Gujanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Гайане naprawione w Nowym Amsterdamie. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.0oC. I najzimniejszy - w Georgetown, jego wartość - 29.1oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Gujanie roczne wykresy wyglądają następująco:

Georgetown

Skeldon

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Gujanie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Nowy Amsterdam30.0°C26.6°C
Georgetown29.1°C26.6°C
Rosignol29.1°C26.6°C
Skeldon29.4°C26.3°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Gujanie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Klimat w Gujanie

Podrównikowy, gorący i wilgotny. Średnia miesięczna temperatura na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego wynosi od +27°C do +32°C przez cały rok. Temperatura w ciągu dnia rzadko przekracza + 22-31°C ze względu na wpływ oceanu i północno-wschodnich wiatrów handlowych. Gdy przemieszczasz się na południe w górzyste regiony, gradient temperatury staje się bardziej niestabilny - na zboczach gór wszystko zależy od wysokości miejsca nad poziomem morza i nasłonecznienia. Dlatego na niektórych obszarach Wyżyny Gujańskiej nocna temperatura może spaść do +6 o C, aw ciągu dnia powietrze ogrzewa się do + 38-40 oC. Gujana jest jednym z najbardziej mokrych krajów na świecie. W ciągu roku średnio 3000 mm spada w regionach górskich (często 4000 mm), na wybrzeżu - do 2300 mm, a na południowych sawannach - do 1600 mm opadów. Jednocześnie pojawiają się dwie pory deszczowe związane z przybyciem wilgotnych mas powietrza z oceanu do kraju - lato (od kwietnia-maja do czerwca-sierpnia) i zima (od listopada-grudnia do stycznia). Wysoka i względna wilgotność wynosi 80% na wybrzeżu, do 70% na sawannie i prawie 100% w zalesionych górskich regionach w centrum kraju. Dla Europejczyków taka wilgotność jest trudna do tolerowania.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Gujana: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Gujana: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne