Wersja strony w języku polskim
Georgetown, Gujana
Georgetown, Gujana | © Shameer Dillawar

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Gujanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Gujanie

#minimalny
25.4°C
#średni
25.9°C
#maksymalny
26.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Gujanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Gujanie

Obecnie na wszystkich plażach w Gujanie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Gujanie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Rosignol, Gujana
Rosignol, Gujana | © Shurlan Lam

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Gujanie w Georgetown. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.4°C. A najzimniejszy jest w Skeldon, jego wartość 25.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Gujanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Gujanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Georgetown26.4°C23.7°C
Nowy Amsterdam26.3°C24.2°C
Anna Regina25.7°C24.7°C
Skeldon25.4°C24.2°C
Rosignol25.7°C24.4°C

Klimat w Gujanie

Majorlandia, Brazylia
Majorlandia, Brazylia | © Elenildo Vitor

Gujana znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Gujana to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Podrównikowy, gorący i wilgotny. Średnia miesięczna temperatura na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego wynosi od +27°C do +32°C przez cały rok. Temperatura w ciągu dnia rzadko przekracza + 22-31°C ze względu na wpływ oceanu i północno-wschodnich wiatrów handlowych. Gdy przemieszczasz się na południe w górzyste regiony, gradient temperatury staje się bardziej niestabilny - na zboczach gór wszystko zależy od wysokości miejsca nad poziomem morza i nasłonecznienia. Dlatego na niektórych obszarach Wyżyny Gujańskiej nocna temperatura może spaść do +6 o C, aw ciągu dnia powietrze ogrzewa się do + 38-40 oC. Gujana jest jednym z najbardziej mokrych krajów na świecie. W ciągu roku średnio 3000 mm spada w regionach górskich (często 4000 mm), na wybrzeżu - do 2300 mm, a na południowych sawannach - do 1600 mm opadów. Jednocześnie pojawiają się dwie pory deszczowe związane z przybyciem wilgotnych mas powietrza z oceanu do kraju - lato (od kwietnia-maja do czerwca-sierpnia) i zima (od listopada-grudnia do stycznia). Wysoka i względna wilgotność wynosi 80% na wybrzeżu, do 70% na sawannie i prawie 100% w zalesionych górskich regionach w centrum kraju. Dla Europejczyków taka wilgotność jest trudna do tolerowania.

Gujana: regiony

Palhoca, Brazylia
Palhoca, Brazylia | © Praia Da Pinheira - SC

Gujana: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.