Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na Gibraltarze

Gibraltar, Gibraltar

Gibraltar, Gibraltar © pixabay.com

Gibraltar: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody na Gibraltarze. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody na Gibraltarze
#minimalna
18.2oC
#średnia temperatura
18.2oC
#maksymalnie
18.2oC

Najpopularniejsze kurorty na Gibraltarze w ostatnim tygodniu

Gibraltar: informacje o temperaturze wody

Gibraltar znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Cieśninę Gibraltarską. Gibraltar to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Obecnie we wszystkich ośrodkach na Gibraltarze temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są mniej lub bardziej wygodne.

Temperatura wody na Gibraltarze ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie jeden punkt na Gibraltarze w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk na Gibraltarze roczne wykresy wyglądają następująco:

Gibraltar

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce na Gibraltarze. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Gibraltar18.2°C10.6°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce na Gibraltarze, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Gibraltar, Gibraltar

Gibraltar, Gibraltar © pixabay.com

Klimat na Gibraltarze

Morze Śródziemne, z chłodnymi, wilgotnymi zimami i suchymi, gorącymi latami. Charakterystyczną cechą lokalnego klimatu są dość gwałtowne zmiany temperatury w zależności od pory roku, co nie jest charakterystyczne dla Morza Śródziemnego. Nawet w lecie różnica temperatur powietrza między godzinami dziennymi i nocnymi może osiągnąć 8-11 stopni, zimą temperatura waha się w nieco mniejszych rozmiarach, ale także dość znacząco - 6-8 o C. Jednocześnie warunki pogodowe na półwyspie są całkiem przyjemne - średnio w tym roku jest około 300 słonecznych dni, a ilość opadów jest niewielka i zależy bezpośrednio od pogody w okolicy i kierunku wiatru. Ostatni parametr określają dwa wyraźnie dominujące wiatry - wschodni lub południowo-wschodni wiatr „Levante«przynosi gorące i suche powietrze z Sahary w Afryce, a zachodnia „polenta» lub „poniente» - opady i niewielki spadek temperatury. Lato jest zwykle bardzo gorące i słoneczne, w lipcu i sierpniu, kiedy wiatr z południa wieje regularnie, temperatura powietrza może wzrosnąć do +32°C i więcej przy średniej temperaturze powietrza w zakresie + 28-30 o C. Zima jest chłodna - termometr w styczniu i lutym często spada do + 8-10 o C, przy średniej temperaturze około +14 o C. Jednak w tym okresie są również bardzo ciepłe dni, kiedy powietrze ogrzewa się do + 16-18 oC jednak częste deszcze w tym okresie zmniejszają ogólne tło temperaturowe. Opady spadają z 400 do 900 mm rocznie, aw różnych latach ich ilość może się znacznie różnić. Maksymalny deszcz pada jesienią i zimą, kiedy na terytorium Gibraltaru dominują wiatry zachodnie i północno-zachodnie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Gibraltar: osady

Pokazujemy temperaturę wody w następujących miejscowościach i kurortach:

Gibraltar, Gibraltar

Gibraltar, Gibraltar © pixabay.com

Gibraltar: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

<

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne