Wersja strony w języku polskim
Gibraltar, Gibraltar
Gibraltar, Gibraltar | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Gibraltarze. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Gibraltarze

#minimalny
18.6°C
#średni
18.6°C
#maksymalny
18.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Gibraltarze w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Gibraltarze

Teraz na plażach na Gibraltarze temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody na Gibraltarze wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Gibraltar, Gibraltar
Gibraltar, Gibraltar | © Colin Jackson

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Gibraltarze wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Gibraltarze. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Gibraltar18.5°C18.9°C

Klimat na Gibraltarze

Gibraltar, Gibraltar
Gibraltar, Gibraltar | © pixabay.com

Gibraltar znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Cieśninę Gibraltarską. Gibraltar to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko jedną lokalizację.

Morze Śródziemne, z chłodnymi, wilgotnymi zimami i suchymi, gorącymi latami. Charakterystyczną cechą lokalnego klimatu są dość gwałtowne zmiany temperatury w zależności od pory roku, co nie jest charakterystyczne dla Morza Śródziemnego. Nawet w lecie różnica temperatur powietrza między godzinami dziennymi i nocnymi może osiągnąć 8-11 stopni, zimą temperatura waha się w nieco mniejszych rozmiarach, ale także dość znacząco - 6-8 o C. Jednocześnie warunki pogodowe na półwyspie są całkiem przyjemne - średnio w tym roku jest około 300 słonecznych dni, a ilość opadów jest niewielka i zależy bezpośrednio od pogody w okolicy i kierunku wiatru. Ostatni parametr określają dwa wyraźnie dominujące wiatry - wschodni lub południowo-wschodni wiatr „Levante«przynosi gorące i suche powietrze z Sahary w Afryce, a zachodnia „polenta» lub „poniente» - opady i niewielki spadek temperatury. Lato jest zwykle bardzo gorące i słoneczne, w lipcu i sierpniu, kiedy wiatr z południa wieje regularnie, temperatura powietrza może wzrosnąć do +32°C i więcej przy średniej temperaturze powietrza w zakresie + 28-30 o C. Zima jest chłodna - termometr w styczniu i lutym często spada do + 8-10 o C, przy średniej temperaturze około +14 o C. Jednak w tym okresie są również bardzo ciepłe dni, kiedy powietrze ogrzewa się do + 16-18 oC jednak częste deszcze w tym okresie zmniejszają ogólne tło temperaturowe. Opady spadają z 400 do 900 mm rocznie, aw różnych latach ich ilość może się znacznie różnić. Maksymalny deszcz pada jesienią i zimą, kiedy na terytorium Gibraltaru dominują wiatry zachodnie i północno-zachodnie.

Gibraltar: regiony

Grimstad, Norwegia
Grimstad, Norwegia | © Jørn Grøstad

Gibraltar: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.