Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Ghany

Ghana

Ghana © pixabay.com

Ghana: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Ghanie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Ghanie
#minimalna
22.5oC
#średnia temperatura
23.6oC
#maksymalnie
24.4oC

Najpopularniejsze kurorty w Ghanie w ostatnim tygodniu

Ghana: informacje o temperaturze wody

Ghana znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Ghana to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Ghanie woda podgrzana do komfortowej temperatury kąpieli.

Temperatura wody w Ghanie ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie pięć punktów w Ghanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Гане naprawione Cape Coast. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 24.4oC. I najzimniejszy - Temat, jego wartość - 22.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Ghanie roczne wykresy wyglądają następująco:

Cape Coast

Akra

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Ghanie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Sekondi-Takoradi24.1°C23.8°C
Cape Coast24.4°C23.8°C
Akra23.0°C24.5°C
Axim24.1°C23.8°C
Temat22.4°C24.5°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Ghanie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Ghana

Ghana © pixabay.com

Klimat w Ghanie

Monsun równikowy w południowo-zachodniej części kraju - przejściowy do równikowego. Rozszerzone terytorium przyczynia się do powstawania dość zauważalnych różnic między warunkami klimatycznymi na północy i południu kraju. Średnia miesięczna temperatura w lecie wynosi od +26°C na południu do +32°C na północy, zimą - odpowiednio + 22-24°C i + 30°C. Co więcej, najwyższa temperatura w regionach południowych spada, co dziwne, od kwietnia do czerwca (od +27°C do +35°C w cieniu). W styczniu i lutym Harmattan wieje, suchy, zakurzony wiatr z północy, chociaż jego wpływ prawie nie jest odczuwalny w nadmorskich regionach kraju. Opady na północy kraju spadają z 1000 mm rocznie, a na południowym zachodzie - do 2000 mm. Istnieją dwie główne pory deszczowe - od kwietnia do czerwca i od września do października. Jednak ogólny rozkład opadów w całym kraju jest nierówny - obszary przybrzeżne (w tym Akra) otrzymują do 1700 mm deszczu rocznie w dwóch okresach - od kwietnia do czerwca oraz w październiku. Jednocześnie we wnętrzu Volty spada do 1300 mm opadów, a maj i październik są uważane za najbardziej mokre. Jednocześnie w regionach północnych dotkniętych masami suchego powietrza z Sahary pora deszczowa trwa od maja do września. Jednocześnie charakterystyczny dla całego terytorium Ghany jest system krótkoterminowych opadów - deszcze szybko zaczynają się i kończą nawet w porze deszczowej. Jednak ilość wody, która spadła podczas jednego takiego deszczu, może osiągnąć 100 mm.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Ghana: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Temat

Ghana: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne