Wersja strony w języku polskim
Sekondi Takoradi, Ghana
Sekondi Takoradi, Ghana | © Josephine Marfo

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Ghanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Ghanie

#minimalny
26.0°C
#średni
26.8°C
#maksymalny
27.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Ghanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Ghanie

Obecnie na wszystkich plażach w Ghanie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Ghanie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Axim, Ghana
Axim, Ghana | © Alain Mckintosh

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Ghanie w Sekondi Takoradi. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.5°C. A najzimniejszy jest w Akrze, jego wartość 26.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Ghanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Ghanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Akra26.0°C27.1°C
Cape Coast26.4°C26.2°C
Sekondi Takoradi27.5°C26.2°C
Tema26.4°C27.1°C
Axim27.4°C26.5°C

Klimat w Ghanie

Cape Coast, Ghana
Cape Coast, Ghana | © Asante Gyasi Emmanuel

Ghana znajduje się w Afryce. Kraj jest umyty przez Zatokę Gwinejską. Ghana to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Monsun równikowy w południowo-zachodniej części kraju - przejściowy do równikowego. Rozszerzone terytorium przyczynia się do powstawania dość zauważalnych różnic między warunkami klimatycznymi na północy i południu kraju. Średnia miesięczna temperatura w lecie wynosi od +26°C na południu do +32°C na północy, zimą - odpowiednio + 22-24°C i + 30°C. Co więcej, najwyższa temperatura w regionach południowych spada, co dziwne, od kwietnia do czerwca (od +27°C do +35°C w cieniu). W styczniu i lutym Harmattan wieje, suchy, zakurzony wiatr z północy, chociaż jego wpływ prawie nie jest odczuwalny w nadmorskich regionach kraju. Opady na północy kraju spadają z 1000 mm rocznie, a na południowym zachodzie - do 2000 mm. Istnieją dwie główne pory deszczowe - od kwietnia do czerwca i od września do października. Jednak ogólny rozkład opadów w całym kraju jest nierówny - obszary przybrzeżne (w tym Akra) otrzymują do 1700 mm deszczu rocznie w dwóch okresach - od kwietnia do czerwca oraz w październiku. Jednocześnie we wnętrzu Volty spada do 1300 mm opadów, a maj i październik są uważane za najbardziej mokre. Jednocześnie w regionach północnych dotkniętych masami suchego powietrza z Sahary pora deszczowa trwa od maja do września. Jednocześnie charakterystyczny dla całego terytorium Ghany jest system krótkoterminowych opadów - deszcze szybko zaczynają się i kończą nawet w porze deszczowej. Jednak ilość wody, która spadła podczas jednego takiego deszczu, może osiągnąć 100 mm.

Ghana: regiony

Tema, Ghana
Tema, Ghana | © Samuel Chibuike

Ghana: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.