Wersja strony w języku polskim
Sigatoka, Fidżi
Sigatoka, Fidżi | © Asia Pacific One - Jeff

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Fidżi. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Fidżi

#minimalny
25.5°C
#średni
26.7°C
#maksymalny
27.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Fidżi w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Fidżi

Obecnie na wszystkich plażach na Fidżi woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Fidżi ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Suva, Fidżi
Suva, Fidżi | © Michael Bell

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Fidżi w Mamanuca. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.3°C. A najzimniejszy jest w Levuka, jego wartość 25.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Fidżi wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Fidżi. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Yasawa26.6°C27.0°C
Nadi27.1°C26.1°C
Savusavu27.0°C28.1°C
Mamanuca27.3°C26.9°C
Suva26.1°C26.5°C
Lautoka27.2°C26.9°C
Sigatoka27.1°C26.1°C
Levuka25.5°C24.3°C

Klimat na Fidżi

Sigatoka, Fidżi
Sigatoka, Fidżi | © Maksym Kozlenko

Fidżi znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest obmywany przez Morze Fidżi. Fidżi to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Tropikalny morski, gorący i wilgotny. Południowo-wschodnie wiatry handlowe w zimie, czyli od maja do października-listopada, przynoszą wyspom słoneczną i suchą pogodę. Temperatura powietrza zmienia się w centralnym wysp w tym okresie od +18 C do +26 OC. Między grudniem a kwietniem temperatura powietrza znacznie wzrasta (+ 28-32°C), jednak zaczyna się pora deszczowa, charakteryzująca się silnymi tropikalnymi deszczami. Pasma górskie dużych wysp powodują różnicę opadów między stokami nawietrznymi i zawietrznymi. Po stronie wietrznej (wschodniej) obserwuje się od 3000 do 6000 mm opadów rocznie, natomiast po stronie zawietrznej od 1700 do 3500 mm. Małe wyspy otrzymują różne ilości opadów, w zależności od ich położenia i wielkości; zwykle od 1500 do 3500 mm rocznie. Maksymalne opady na wszystkich wyspach przypadają na okres od listopada do stycznia. Jednocześnie potężne cyklony tropikalne przelatują nad terytorium kraju, przynosząc silne wiatry, burze i ulewne deszcze.

Fidżi: regiony

Sigatoka, Fidżi
Sigatoka, Fidżi | © Asia Pacific One - Jeff

Fidżi: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.