Wersja strony w języku polskim
Manta, Ekwador
Manta, Ekwador | © Gicela Patiño

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Ekwadorze. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Ekwadorze

#minimalny
23.4°C
#średni
26.0°C
#maksymalny
27.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Ekwadorze w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Ekwadorze

Teraz na wszystkich plażach w Ekwadorze temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Ekwadorze wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Puerto Ayora, Ekwador
Puerto Ayora, Ekwador | © Francis Vaquero

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Ekwadorze w Muisne. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.6°C. A najzimniejszy jest w Puerto Villamil, jego wartość 23.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Ekwadorze wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Ekwadorze. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Wyspy Galapagos23.4°C24.5°C
Manta26.0°C24.4°C
Santa Cruz23.7°C24.1°C
Montanita26.4°C23.9°C
Guayaquil26.7°C25.0°C
San Cristobal23.7°C22.5°C
Puerto Ayora23.6°C24.1°C
Esmeraldas26.9°C24.5°C
Puerto Villamil23.4°C24.6°C
Playas26.7°C25.1°C
Cojimies27.3°C24.5°C
Isla de la Plata26.4°C24.4°C
Kanton Atacames26.7°C24.5°C
Valdez26.9°C25.1°C
Machala27.1°C24.9°C

Klimat w Ekwadorze

Puerto Baquerizo Moreno, Ekwador
Puerto Baquerizo Moreno, Ekwador | © Jonathan Dakin

Ekwador znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Ekwador - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Klimat jest równikowy i górsko-równikowy, na południu - podrównikowy. Ogólny obraz warunków klimatycznych w kraju jest niezwykle niejednorodny - w rzeczywistości można zaobserwować ogromną różnorodność stref mikroklimatycznych związanych ze specyfiką lokalnej rzeźby - nawet sąsiednie odcinki doliny mogą radykalnie różnić się od siebie pogodą z powodu różnej topografii. Charakterystyczne cechy lokalnego klimatu obejmują również szybką zmianę lokalnej pogody w ciągu dnia, co wiąże się z różnym ogrzewaniem stoków górskich pod wpływem światła słonecznego, zmieniając ich azymut w ciągu dnia. Ekwadorczycy mówią nawet „mamy cztery pory roku w ciągu jednego dnia». Przy pewnym stopniu umowności można wyróżnić w Ekwadorze dwie pory roku - mokro gorąco i sucho zimno.Średnie miesięczne temperatury w lecie w Quito wynoszą od +18 do +25 o C, zimą - od -3 do +13 o C. Opady wynoszą około 600 mm. rocznie, z wyraźnym spadkiem poziomu od sierpnia do lutego. Centralne równiny słyną z dość jednolitego klimatu - tutaj przez cały rok od +17 do +24 o C, opady wynoszą nie więcej niż 300 mm, głównie poza sezonem i jesienią. W południowej części Costa temperatury w lecie wahają się wokół znaku +23 o C, zima - około +19 o C. Ponadto, w ciągu roku pada nie więcej niż 200 mm deszczu. W Orient średnia roczna temperatura wynosi + 30-35 oC, podczas gdy występuje tu ogromna ilość opadów - od 5000 mm na wschodnich zboczach Andów do 4500 na nizinach (lipiec i sierpień to najbardziej mokre miesiące, od września do grudnia ilość opadów znacznie spada). Pogoda na Wyspach Galapagos jest w dużej mierze zdeterminowana naturą prądów oceanicznych i wiatrów. Zwykły zimny prąd Humboldta od czerwca do grudnia tworzy potężną inwersję powietrza, tworząc chłodną wilgotną mgłę, którą miejscowi nazywają „Garua». W tym okresie pogoda jest chłodna i sucha, średnie miesięczne opady nie przekraczają 10 mm). W grudniu silne północne wiatry handlowe zwykle przynoszą ciepłą i deszczową pogodę (do 300 mm deszczu), która trwa do kwietnia - maja).

Ekwador: regiony

Esmeraldas, Ekwador
Esmeraldas, Ekwador | © Jenny Esmeralda Montaño Montaño

Ekwador: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.