Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Ekwadoru

Ekwador

Ekwador © pixabay.com

Ekwador: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Ekwadorze. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Ekwadorze
#minimalna
22.0oC
#średnia temperatura
23.8oC
#maksymalnie
25.9oC

Najpopularniejsze kurorty w Ekwadorze w ostatnim tygodniu

Ekwador: informacje o temperaturze wody

Ekwador znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Ekwador - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Ekwadorze temperatura wody waha się od chłodnej do wygodnej i ciepłej.

Temperatura wody w Ekwadorze ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 14-ти punktów w Ekwadorze w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Эквадоре naprawione w Muisna. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 26.0oC. I najzimniejszy - w Puerto Ayora, jego wartość - 22.3oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Ekwadorze roczne wykresy wyglądają następująco:

Wyspy Galapagos

Guayaquil

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Ekwadorze. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Ekwador24.0°C24.7°C
Manta25.4°C21.6°C
Duran23.5°C24.7°C
Puerto Villamil22.4°C22.2°C
Bahia de Carakes26.0°C21.6°C
Santa Cruz22.9°C22.2°C
Guayaquil24.5°C24.7°C
Wyspy Galapagos22.6°C22.2°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Ekwadorze, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Ekwador

Ekwador © pixabay.com

Klimat w Ekwadorze

Klimat jest równikowy i górsko-równikowy, na południu - podrównikowy. Ogólny obraz warunków klimatycznych w kraju jest niezwykle niejednorodny - w rzeczywistości można zaobserwować ogromną różnorodność stref mikroklimatycznych związanych ze specyfiką lokalnej rzeźby - nawet sąsiednie odcinki doliny mogą radykalnie różnić się od siebie pogodą z powodu różnej topografii. Charakterystyczne cechy lokalnego klimatu obejmują również szybką zmianę lokalnej pogody w ciągu dnia, co wiąże się z różnym ogrzewaniem stoków górskich pod wpływem światła słonecznego, zmieniając ich azymut w ciągu dnia. Ekwadorczycy mówią nawet „mamy cztery pory roku w ciągu jednego dnia». Przy pewnym stopniu umowności można wyróżnić w Ekwadorze dwie pory roku - mokro gorąco i sucho zimno.Średnie miesięczne temperatury w lecie w Quito wynoszą od +18 do +25 o C, zimą - od -3 do +13 o C. Opady wynoszą około 600 mm. rocznie, z wyraźnym spadkiem poziomu od sierpnia do lutego. Centralne równiny słyną z dość jednolitego klimatu - tutaj przez cały rok od +17 do +24 o C, opady wynoszą nie więcej niż 300 mm, głównie poza sezonem i jesienią. W południowej części Costa temperatury w lecie wahają się wokół znaku +23 o C, zima - około +19 o C. Ponadto, w ciągu roku pada nie więcej niż 200 mm deszczu. W Orient średnia roczna temperatura wynosi + 30-35 oC, podczas gdy występuje tu ogromna ilość opadów - od 5000 mm na wschodnich zboczach Andów do 4500 na nizinach (lipiec i sierpień to najbardziej mokre miesiące, od września do grudnia ilość opadów znacznie spada). Pogoda na Wyspach Galapagos jest w dużej mierze zdeterminowana naturą prądów oceanicznych i wiatrów. Zwykły zimny prąd Humboldta od czerwca do grudnia tworzy potężną inwersję powietrza, tworząc chłodną wilgotną mgłę, którą miejscowi nazywają „Garua». W tym okresie pogoda jest chłodna i sucha, średnie miesięczne opady nie przekraczają 10 mm). W grudniu silne północne wiatry handlowe zwykle przynoszą ciepłą i deszczową pogodę (do 300 mm deszczu), która trwa do kwietnia - maja).

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Ekwador: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: wyspa opłaty

Ekwador

Ekwador © pixabay.com

Ekwador: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne