Wersja strony w języku polskim
Bocha Chica, Dominikana
Bocha Chica, Dominikana | © Carlos Castaño Moreno

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Republice Dominikańskiej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Republice Dominikańskiej

#minimalny
25.7°C
#średni
26.3°C
#maksymalny
27.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Republice Dominikańskiej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Republice Dominikańskiej

Obecnie na wszystkich plażach w Republice Dominikańskiej woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Republice Dominikańskiej ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Juan Dolio, Dominikana
Juan Dolio, Dominikana | © Ramon Tomas Tavares

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Republice Dominikańskiej w Maimon Bay. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.1°C. A najzimniejszy jest in Miches, jego wartość 25.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Republice Dominikańskiej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Republice Dominikańskiej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Punta Cana26.0°C24.5°C
La Romana26.5°C20.9°C
Puerto Plata26.5°C22.5°C
Bavaro26.0°C24.5°C
Santo Domingo26.5°C21.1°C
Playa Bavaro26.1°C24.5°C
Samana25.7°C22.6°C
Cabarete27.1°C22.5°C
Arena Gorda26.4°C24.5°C
Bocha Chica26.6°C20.9°C
Sosua27.0°C22.5°C
Maimon Bay27.1°C22.5°C
Uvero Alto25.7°C24.5°C
Juan Dolio26.2°C20.9°C
Playa Macao25.6°C24.5°C

Klimat w Republice Dominikańskiej

La Romana, Dominikana
La Romana, Dominikana | © Kamel for Learning Teaching English

Dominikana znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Dominikana - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 30 osad i kurortów.

Wiatr tropikalny, morski. Średnie miesięczne temperatury na nizinach wahają się nieznacznie - od + 25 ° С do + 27 ° С. Najgorętszym miesiącem jest sierpień (do + 31°C), ale wiatry morskie wiejące z północnego wschodu łagodzą teraz upał. Najzimniejszy jest styczeń (około + 22°C). Strefa wysokościowa jest stosunkowo słabo rozwinięta, jednak na obszarach górskich temperatura w zimie może spaść prawie do minus punktu. Lokalny klimat charakteryzuje się wysoką wilgotnością powietrza - od 65% do 80%. Opady spadają z 1000 do 2000 mm. rocznie. Pora deszczowa trwa od maja do września-października, kiedy masy tropikalnego powietrza powodują ulewne deszcze na wyspę. Deszcze są szczególnie silne w okresie lipiec-sierpień, kiedy tajfuny przechodzą przez wyspę. Możliwe są również częste, ale krótkie prysznice w listopadzie i grudniu. Przez resztę czasu panuje sucha i ciepła pogoda.

Dominikana: regiony

Arena Gorda, Dominikana
Arena Gorda, Dominikana | © Juan Robes

Dominikana: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.