Wersja strony w języku polskim
Miches, Dominikana
Miches, Dominikana | © JOELKY JIMENEZ MONTERO

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Republice Dominikańskiej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Republice Dominikańskiej

#minimalny
25.8°C
#średni
26.7°C
#maksymalny
27.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Republice Dominikańskiej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Republice Dominikańskiej

Obecnie na wszystkich plażach w Republice Dominikańskiej woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Republice Dominikańskiej wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Sabana De La Mar, Dominikana
Sabana De La Mar, Dominikana | © Ackermann Dani

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Republice Dominikańskiej w Bocha Chica. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.4°C. A najzimniejszy jest w Sosua, jego wartość 25.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Republice Dominikańskiej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Republice Dominikańskiej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Punta Cana26.4°C26.6°C
Bavaro26.9°C26.6°C
Puerto Plata26.8°C25.4°C
La Romana27.1°C27.5°C
Samana26.5°C25.8°C
Santo Domingo27.0°C28.1°C
Playa Bavaro26.2°C26.6°C
Uvero Alto26.6°C26.6°C
Juan Dolio27.0°C27.5°C
Sosua25.8°C25.4°C
Arena Gorda26.2°C26.6°C
Cabarete26.7°C25.4°C
Maimon Bay26.7°C25.4°C
Punta El Cortecito26.6°C26.6°C
Miches26.1°C25.8°C

Klimat w Republice Dominikańskiej

Maimon Bay, Dominikana
Maimon Bay, Dominikana | © William Lin

Dominikana znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Dominikana - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 30 osad i kurortów.

Wiatr tropikalny, morski. Średnie miesięczne temperatury na nizinach wahają się nieznacznie - od + 25 ° С do + 27 ° С. Najgorętszym miesiącem jest sierpień (do + 31°C), ale wiatry morskie wiejące z północnego wschodu łagodzą teraz upał. Najzimniejszy jest styczeń (około + 22°C). Strefa wysokościowa jest stosunkowo słabo rozwinięta, jednak na obszarach górskich temperatura w zimie może spaść prawie do minus punktu. Lokalny klimat charakteryzuje się wysoką wilgotnością powietrza - od 65% do 80%. Opady spadają z 1000 do 2000 mm. rocznie. Pora deszczowa trwa od maja do września-października, kiedy masy tropikalnego powietrza powodują ulewne deszcze na wyspę. Deszcze są szczególnie silne w okresie lipiec-sierpień, kiedy tajfuny przechodzą przez wyspę. Możliwe są również częste, ale krótkie prysznice w listopadzie i grudniu. Przez resztę czasu panuje sucha i ciepła pogoda.

Dominikana: regiony

La Romana, Dominikana
La Romana, Dominikana | © Kamel for Learning Teaching English

Dominikana: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.