Wersja strony w języku polskim
Willemstad, Curaçao
Willemstad, Curaçao | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Curacao. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Curacao

#minimalny
27.3°C
#średni
27.8°C
#maksymalny
28.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Curacao w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Curacao

Obecnie na wszystkich plażach w Curacao woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Curacao wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Jan Thiel, Curaçao
Jan Thiel, Curaçao | © Angélica Peña

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Curacao in Jan Thiel. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.1°C. A najzimniejszy jest w Blue Bay, jego wartość 27.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Curacao wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Curacao. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Willemstad27.9°C27.9°C
Mambo Beach27.9°C27.9°C
Sabana Westpunt27.7°C27.9°C
Jan Thiel28.1°C27.9°C
Blue Bay27.3°C27.9°C
Labadera27.9°C27.9°C

Klimat w Curacao

Mambo Beach, Curaçao
Mambo Beach, Curaçao | © Karlheinz Ottmann

Curacao znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Curacao to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Tropikalny marine, wiatr wiejący. Przez większość roku panuje ciepła i komfortowa pogoda z minimalną różnicą temperatur między porami roku. Średnia temperatura latem (czerwiec - wrzesień) wynosi około + 27°C, zimą (grudzień - luty) - + 25°C, podczas gdy dzienne spadki temperatury są niezwykle nieznaczne - termometr w nocy rzadko spada poniżej +20°C nawet zimą. Północno-wschodnie wiatry handlowe wiejące z Oceanu Atlantyckiego przynoszą częste i ulewne deszcze. Ilość opadów waha się od 280 mm na zachodnich wybrzeżach do 1000 mm na północno-wschodnich zboczach wzgórz przybrzeżnych. Średnie roczne opady w Curacao wynoszą około 500 mm (maksimum przypada na okres od maja do października-listopada). Wilgotność względna jest dość stała przez cały rok, średnio 76%.Curacao znajduje się na południe od „karaibskiego pasa huraganu» i żywioły prawie na niego nie wpływają. Jednak prawie stale wiejące wiatry wschodnie sprawiają, że niektóre obszary północnego i północno-wschodniego wybrzeża są dość niewygodne.

Curaçao: regiony

Sabana Westpunt, Curaçao
Sabana Westpunt, Curaçao | © Marloes van der Sluiszen

Curaçao: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.