Wersja strony w języku polskim
Concepcin, Chile
Concepcin, Chile | © Juan Huechuqueo

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Chile. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Chile

#minimalny
6.2°C
#średni
13.8°C
#maksymalny
20.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Chile w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Chile

Teraz na plażach w Chile temperatura wody jest inna. Oprócz bardzo zimnych miejsc, są takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej komfortowe.

Temperatura wody w Chile wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Wyspa Wielkanocna, Chile
Wyspa Wielkanocna, Chile | © Gus Lstce

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Chile na Wyspie Wielkanocnej. Jego wartość w tej lokalizacji to 20.0°C. A najzimniejszy jest w Puerto Williams, jego wartość 6.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Chile wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Chile. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Vina del Mar14.0°C16.1°C
Puerto Chacabuco10.4°C20.7°C
Wyspa Wielkanocna20.0°C20.3°C
Valparaiso14.0°C16.1°C
La Serena13.1°C19.2°C
Punta Arenas6.8°C13.2°C
Pichilemu12.8°C15.9°C
Arica18.8°C22.3°C
Iquique18.9°C21.5°C
Zapallar14.2°C17.4°C
Puerto Williams6.0°C19.5°C
Coquimbo12.9°C19.2°C
Antofagasta18.4°C21.0°C
Concon13.8°C16.1°C
Hanga Roa19.9°C20.3°C

Klimat w Chile

Las Docas, Chile
Las Docas, Chile | © Sulima Fuentes Ramírez

Chile znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Chile - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 36 osad i kurortów.

Klimat kraju jest niezwykle zróżnicowany ze względu na dużą długość z północy na południe, obfitość potężnych prądów przybrzeżnych i wpływ systemu górskiego Andów. Na północy kraju panuje klimat tropikalnej pustyni. Średnie miesięczne temperatury mieszczą się w przedziale od +12°C zimą (maj-sierpień) do +22°C latem (grudzień-marzec) z maksymalnymi temperaturami w granicach +38 o C. Opady nie przekraczają 50 mm. rocznie, a na niektórych obszarach Atakama w ogóle nie pada deszcz. Nieco na południe klimat zmienia się w podzwrotnikowy, z temperaturami letnimi od + 22-24, zimą - + 12-18°C i opadami głównie zimą (do 1000 mm.). Ten sam reżim klimatyczny na wyspach Wielkanocnych i Juana Fernandeza. W środkowej części kraju dominuje klimat umiarkowany oceaniczny. Temperatura tutaj waha się od + 3-12 w zimie do +22°C w lecie. W tym przypadku opady spadają ze 100 do 800 mm. rocznie, głównie zimą. Na zboczach górskich, na wysokości 1 tysiąca metrów nad poziomem morza, opady mogą sięgać nawet 2500 mm. rocznie. Regiony alpejskie kraju różnią się od równiny przybrzeżnej niższymi temperaturami (na niektórych obszarach nie przekraczają +3 o C nawet latem, ale spadają do -27 C zimą) i niewielką ilością opadów. W strefie Cieśniny Magellana i na wyspie Tierra del Fuego klimat jest polarny, temperatura w zimie wynosi od -16 do -4, a latem nie przekracza +18 o C. Silne wiatry i niskie opady nadają temu obszarowi suchy charakter. Jednocześnie na zbocza górskie w północnej części regionu może spaść do 3000 mm. opady atmosferyczne rocznie.

Chile: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Antofagasta, Chile
Antofagasta, Chile | © fabiana avila

Chile: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.