Wersja strony w języku polskim
San Pedro de la Paz, Chile
San Pedro de la Paz, Chile | © Andrea Alegria Jara

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Chile. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Chile

#minimalny
5.9°C
#średni
12.6°C
#maksymalny
21.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Chile w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Chile

Teraz na plażach w Chile temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są kurorty z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Chile ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Valdivia, Chile
Valdivia, Chile | © DOMINGO DÍAZ ALFARO

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Chile w Hanga Roa. Jego wartość w tej lokalizacji to 20.9°C. A najzimniejszy jest w Punta Arenas, jego wartość 5.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Chile wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Chile. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Vina del Mar12.5°C13.2°C
Valparaiso12.3°C13.2°C
Wyspa Wielkanocna20.9°C23.0°C
Iquique17.6°C17.9°C
Concon12.7°C13.2°C
Arica18.8°C19.3°C
La Serena12.6°C18.7°C
Antofagasta16.0°C16.0°C
Totoralillo12.6°C18.7°C
Algarrobo11.9°C13.2°C
Pichilemu12.1°C13.8°C
Quintero12.6°C14.9°C
Maitencillo12.8°C14.9°C
Puerto Williams7.1°C2.3°C
Puerto Montt10.3°C7.7°C

Klimat w Chile

Tom, Chile
Tom, Chile | © Marcela N

Chile znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Chile - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 36 osad i kurortów.

Klimat kraju jest niezwykle zróżnicowany ze względu na dużą długość z północy na południe, obfitość potężnych prądów przybrzeżnych i wpływ systemu górskiego Andów. Na północy kraju panuje klimat tropikalnej pustyni. Średnie miesięczne temperatury mieszczą się w przedziale od +12°C zimą (maj-sierpień) do +22°C latem (grudzień-marzec) z maksymalnymi temperaturami w granicach +38 o C. Opady nie przekraczają 50 mm. rocznie, a na niektórych obszarach Atakama w ogóle nie pada deszcz. Nieco na południe klimat zmienia się w podzwrotnikowy, z temperaturami letnimi od + 22-24, zimą - + 12-18°C i opadami głównie zimą (do 1000 mm.). Ten sam reżim klimatyczny na wyspach Wielkanocnych i Juana Fernandeza. W środkowej części kraju dominuje klimat umiarkowany oceaniczny. Temperatura tutaj waha się od + 3-12 w zimie do +22°C w lecie. W tym przypadku opady spadają ze 100 do 800 mm. rocznie, głównie zimą. Na zboczach górskich, na wysokości 1 tysiąca metrów nad poziomem morza, opady mogą sięgać nawet 2500 mm. rocznie. Regiony alpejskie kraju różnią się od równiny przybrzeżnej niższymi temperaturami (na niektórych obszarach nie przekraczają +3 o C nawet latem, ale spadają do -27 C zimą) i niewielką ilością opadów. W strefie Cieśniny Magellana i na wyspie Tierra del Fuego klimat jest polarny, temperatura w zimie wynosi od -16 do -4, a latem nie przekracza +18 o C. Silne wiatry i niskie opady nadają temu obszarowi suchy charakter. Jednocześnie na zbocza górskie w północnej części regionu może spaść do 3000 mm. opady atmosferyczne rocznie.

Chile: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Los Vilos, Chile
Los Vilos, Chile | © Juan Pablo Sánchez

Chile: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.