Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Chile

Chile

Chile © pixabay.com

Chile: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Chile. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Chile
#minimalna
7.0oC
#średnia temperatura
14.2oC
#maksymalnie
22.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Chile w ostatnim tygodniu

Chile: informacje o temperaturze wody

Chile znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Chile - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 36 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Chile temperatura wody jest inna. Oprócz bardzo zimnych miejsc, są też takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej wygodne.

Temperatura wody w Chile wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 36 punktów w Chile w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Чили naprawione Wyspa Wielkanocna. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 22.0oC. I najzimniejszy - w Punta Arenas, jego wartość - 7.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Chile roczne wykresy wyglądają następująco:

Talcahuano

Arica

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Chile. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Valparaiso13.6°C14.4°C
Puerto Montt12.7°C11.3°C
Anga Roa21.3°C21.4°C
Papudo13.8°C14.4°C
Algarrobo14.2°C14.4°C
Calbuco12.7°C11.3°C
Ancud12.7°C11.3°C
Puerto Cisnes9.5°C9.8°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Chile, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Chile

Chile © pixabay.com

Klimat w Chile

Klimat kraju jest niezwykle zróżnicowany ze względu na dużą długość z północy na południe, obfitość potężnych prądów przybrzeżnych i wpływ systemu górskiego Andów. Na północy kraju panuje klimat tropikalnej pustyni. Średnie miesięczne temperatury mieszczą się w przedziale od +12°C zimą (maj-sierpień) do +22°C latem (grudzień-marzec) z maksymalnymi temperaturami w granicach +38 o C. Opady nie przekraczają 50 mm. rocznie, a na niektórych obszarach Atakama w ogóle nie pada deszcz. Nieco na południe klimat zmienia się w podzwrotnikowy, z temperaturami letnimi od + 22-24, zimą - + 12-18°C i opadami głównie zimą (do 1000 mm.). Ten sam reżim klimatyczny na wyspach Wielkanocnych i Juana Fernandeza. W środkowej części kraju dominuje klimat umiarkowany oceaniczny. Temperatura tutaj waha się od + 3-12 w zimie do +22°C w lecie. W tym przypadku opady spadają ze 100 do 800 mm. rocznie, głównie zimą. Na zboczach górskich, na wysokości 1 tysiąca metrów nad poziomem morza, opady mogą sięgać nawet 2500 mm. rocznie. Regiony alpejskie kraju różnią się od równiny przybrzeżnej niższymi temperaturami (na niektórych obszarach nie przekraczają +3 o C nawet latem, ale spadają do -27 C zimą) i niewielką ilością opadów. W strefie Cieśniny Magellana i na wyspie Tierra del Fuego klimat jest polarny, temperatura w zimie wynosi od -16 do -4, a latem nie przekracza +18 o C. Silne wiatry i niskie opady nadają temu obszarowi suchy charakter. Jednocześnie na zbocza górskie w północnej części regionu może spaść do 3000 mm. opady atmosferyczne rocznie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Chile: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: El Kisko, Maitensillo, Puerto Williams, Valdivia

Chile

Chile © pixabay.com

Chile: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne