Wersja strony w języku polskim
Wyspa Wielkanocna, Chile
Wyspa Wielkanocna, Chile | © Gioconda Pomella

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Chile. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Chile

#minimalny
9.4°C
#średni
15.7°C
#maksymalny
26.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Chile w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Chile

Teraz na plażach w Chile temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są kurorty z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Chile wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Cachagua, Chile
Cachagua, Chile | © Francisca Vazquez Lopez

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Chile na Wyspie Wielkanocnej. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.1°C. A najzimniejszy jest w Punta Arenas, jego wartość 8.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Chile wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Chile. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Vina del Mar16.7°C16.5°C
Valparaiso16.3°C16.5°C
Wyspa Wielkanocna26.1°C23.4°C
Pichilemu14.5°C16.6°C
Iquique18.9°C23.3°C
Punta Arenas8.9°C10.3°C
La Serena15.9°C17.7°C
Puerto Williams9.4°C7.2°C
Arica19.6°C22.4°C
Zapallar15.8°C16.9°C
Antofagasta19.5°C20.9°C
Concon16.6°C16.5°C
Llanquihue14.4°C11.3°C
Puerto Chacabuco12.4°C10.9°C
Algarrobo16.3°C16.5°C

Klimat w Chile

Los Vilos, Chile
Los Vilos, Chile | © videos chistosos vega

Chile znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Spokojny. Chile - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 36 osad i kurortów.

Klimat kraju jest niezwykle zróżnicowany ze względu na dużą długość z północy na południe, obfitość potężnych prądów przybrzeżnych i wpływ systemu górskiego Andów. Na północy kraju panuje klimat tropikalnej pustyni. Średnie miesięczne temperatury mieszczą się w przedziale od +12°C zimą (maj-sierpień) do +22°C latem (grudzień-marzec) z maksymalnymi temperaturami w granicach +38 o C. Opady nie przekraczają 50 mm. rocznie, a na niektórych obszarach Atakama w ogóle nie pada deszcz. Nieco na południe klimat zmienia się w podzwrotnikowy, z temperaturami letnimi od + 22-24, zimą - + 12-18°C i opadami głównie zimą (do 1000 mm.). Ten sam reżim klimatyczny na wyspach Wielkanocnych i Juana Fernandeza. W środkowej części kraju dominuje klimat umiarkowany oceaniczny. Temperatura tutaj waha się od + 3-12 w zimie do +22°C w lecie. W tym przypadku opady spadają ze 100 do 800 mm. rocznie, głównie zimą. Na zboczach górskich, na wysokości 1 tysiąca metrów nad poziomem morza, opady mogą sięgać nawet 2500 mm. rocznie. Regiony alpejskie kraju różnią się od równiny przybrzeżnej niższymi temperaturami (na niektórych obszarach nie przekraczają +3 o C nawet latem, ale spadają do -27 C zimą) i niewielką ilością opadów. W strefie Cieśniny Magellana i na wyspie Tierra del Fuego klimat jest polarny, temperatura w zimie wynosi od -16 do -4, a latem nie przekracza +18 o C. Silne wiatry i niskie opady nadają temu obszarowi suchy charakter. Jednocześnie na zbocza górskie w północnej części regionu może spaść do 3000 mm. opady atmosferyczne rocznie.

Chile: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Cachagua, Chile
Cachagua, Chile | © Marcelo A. Rodriguez Cancelo

Chile: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.