Wersja strony w języku polskim
Beef Island, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Beef Island, Brytyjskie Wyspy Dziewicze | © Martina J

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

#minimalny
28.0°C
#średni
28.6°C
#maksymalny
29.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Obecnie na wszystkich plażach na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Tortola, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Tortola, Brytyjskie Wyspy Dziewicze | © Maria Cristina Rodriguez

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych na wyspie Peter. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.0°C. A najzimniejszy jest w Tortoli, jego wartość 28.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Tortola28.0°C29.4°C
Road Town28.2°C29.4°C
Virgin Gorda28.9°C29.4°C
Jost Van Dyke28.0°C29.4°C
Dog Islands28.0°C29.4°C
Wyspa Peter29.0°C29.4°C
Beef Island28.1°C29.4°C
Wielki Tobago28.9°C29.4°C
Parham Town28.2°C29.4°C
Spanish Town28.5°C29.4°C
Wesley Will28.6°C29.4°C

Klimat na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Tortola, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Tortola, Brytyjskie Wyspy Dziewicze | © Trevor Thornton

Brytyjskie Wyspy Dziewicze znajdują się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Brytyjskie Wyspy Dziewicze to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Tropikalny morski, wiejący wiatr, ciepły i bardzo równomierny. Średnia miesięczna temperatura w ciągu roku zmienia się nieznacznie - od + 22-24 C w zimie do + 28-29 C w lecie. Dzienne zmiany temperatury są również słabo śledzone. Opady wynoszą do 1300 mm rocznie, z dwoma porami suchymi (zimą i latem) i dwoma porami deszczowymi (wiosną i jesienią). Maksymalna ilość opadów przypada na okres od września do listopada-grudnia, chociaż nawet w tym czasie nie pada dłużej niż pięć do sześciu dni w miesiącu. Pomiędzy lipcem a październikiem huragany tropikalne częściej przechodzą nad wyspami, chociaż tutaj odnotowuje się je znacznie rzadziej niż nad pobliskimi Wyspami Wietrznymi.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze: regiony

Jost Van Dyke, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Jost Van Dyke, Brytyjskie Wyspy Dziewicze | © Nat Chicoria

Brytyjskie Wyspy Dziewicze: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.