Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Brazylii

Brazylia

Brazylia © pixabay.com

Brazylia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Brazylii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Brazylii
#minimalna
24.7oC
#średnia temperatura
27.7oC
#maksymalnie
29.7oC

Najpopularniejsze kurorty w Brazylii w ostatnim tygodniu

Brazylia: informacje o temperaturze wody

Brazylia znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Brazylia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 124 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Brazylii temperatura wody jest dość komfortowa, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepła, a nawet gorąca.

Temperatura wody w Brazylii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Brazylii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Бразилии naprawione w San Luis. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.3oC. I najzimniejszy - w Rio Das Ostras, jego wartość - 25.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Brazylii roczne wykresy wyglądają następująco:

Rio de Janeiro

Copacabana

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Brazylii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Paranagua27.2°C25.6°C
Laguna27.2°C24.2°C
Torres25.7°C23.8°C
Biguasu26.5°C25.9°C
Morro de São Paulo27.9°C26.1°C
Pantano do Sul27.3°C24.2°C
Tiiukas26.9°C25.9°C
Ilha di Itamaraka29.5°C26.6°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Brazylii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Rio De Janeiro, Brazylia

Rio De Janeiro, Brazylia © pixabay.com

Klimat w Brazylii

Od równikowego do podzwrotnikowego, różni się znacznie w zależności od szerokości geograficznej i charakteru obszaru. Średnia temperatura latem (grudzień-kwiecień) wynosi od +23 do 29 o C, zimą (maj-listopad) od +16 do 24 o C. Opady spadają z 3000 mm. rocznie na zachodzie nizin amazońskich, a także w regionach środkowej i wschodniej, do 500 mm. w północno-wschodniej części płaskowyżu brazylijskiego (w rejonie stosunkowo suchych płaskowyżów - „sertan») i do 1200 mm. na południu. We wrześniu i marcu w większości kraju panuje pora deszczowa, w tym czasie przy dość gorącym powietrzu panuje wysoka wilgotność i obfite opady. W Amazonii ulewne deszcze padają w okresie od maja do lipca, od grudnia do kwietnia, przy wysokiej temperaturze opady występują nieco rzadziej (głównie w nocy), ale wciąż przynoszą dużą ilość wody. Relatywnie sucha pora trwa od sierpnia do początku grudnia. W regionie Rio de Janeiro od listopada do marca jest dość gorąco (do +30°C) i prawie zawsze wilgotno, od kwietnia do września temperatura spada do + 17-24°C, ale nadal często pada. Najlepszy czas na wizytę w Rio de Janeiro jest od maja do sierpnia. W tym czasie temperatura powietrza wynosi od 22 do 32 o C, a lekki, ciepły powiew wieje z oceanu. Zimą na obszarach górskich temperatura może spaść do 0 o C.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Brazylia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Rio De Janeiro, Brazylia

Rio De Janeiro, Brazylia © pixabay.com

Brazylia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne