Wersja strony w języku polskim
Sao Miguel dos Milagres, Brazylia
Sao Miguel dos Milagres, Brazylia | © Dario Gustavo Arraigada

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Brazylii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Brazylii

#minimalny
15.0°C
#średni
24.5°C
#maksymalny
29.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Brazylii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Brazylii

Teraz na plażach w Brazylii temperatura wody jest zupełnie inna. Są miejsca, w których jest ciepło i wygodnie, są takie, w których woda jest chłodna do pływania.

Temperatura wody w Brazylii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Itajai, Brazylia
Itajai, Brazylia | © Maye Lu

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Brazylii w Barcarena. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.3°C. A najzimniejszy jest w Hermenegildo, jego wartość 15.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Brazylii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Brazylii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Rio De Janeiro22.8°C19.8°C
Copacabana23.0°C19.8°C
Arraial Do Cabo23.0°C20.9°C
Florianopolis20.3°C14.9°C
Ipanema23.0°C19.8°C
Guaruja22.8°C18.8°C
Porto Seguro25.9°C23.2°C
Maragogi27.2°C26.7°C
Natal27.7°C26.0°C
Fortaleza28.1°C27.8°C
Angra Dos Reis22.5°C20.1°C
Santos22.8°C18.8°C
Salvador26.7°C25.6°C
Recife27.5°C26.7°C
Armacao dos Buzios23.9°C20.9°C

Klimat w Brazylii

Barra Grande, Brazylia
Barra Grande, Brazylia | © VALTER LOPES

Brazylia znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Brazylia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 124 osady i kurorty.

Od równikowego do podzwrotnikowego, różni się znacznie w zależności od szerokości geograficznej i charakteru obszaru. Średnia temperatura latem (grudzień-kwiecień) wynosi od +23 do 29 o C, zimą (maj-listopad) od +16 do 24 o C. Opady spadają z 3000 mm. rocznie na zachodzie nizin amazońskich, a także w regionach środkowej i wschodniej, do 500 mm. w północno-wschodniej części płaskowyżu brazylijskiego (w rejonie stosunkowo suchych płaskowyżów - „sertan») i do 1200 mm. na południu. We wrześniu i marcu w większości kraju panuje pora deszczowa, w tym czasie przy dość gorącym powietrzu panuje wysoka wilgotność i obfite opady. W Amazonii ulewne deszcze padają w okresie od maja do lipca, od grudnia do kwietnia, przy wysokiej temperaturze opady występują nieco rzadziej (głównie w nocy), ale wciąż przynoszą dużą ilość wody. Relatywnie sucha pora trwa od sierpnia do początku grudnia. W regionie Rio de Janeiro od listopada do marca jest dość gorąco (do +30°C) i prawie zawsze wilgotno, od kwietnia do września temperatura spada do + 17-24°C, ale nadal często pada. Najlepszy czas na wizytę w Rio de Janeiro jest od maja do sierpnia. W tym czasie temperatura powietrza wynosi od 22 do 32 o C, a lekki, ciepły powiew wieje z oceanu. Zimą na obszarach górskich temperatura może spaść do 0 o C.

Praia do Meio, Brazylia
Praia do Meio, Brazylia | © Raissa Kosloski

Brazylia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.