Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Brazylii

Brazylia

Brazylia © pixabay.com

Brazylia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Brazylii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Brazylii
#minimalna
14.0oC
#średnia temperatura
24.1oC
#maksymalnie
30.1oC

Brazylia: informacje o temperaturze wody

Brazylia znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Brazylia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 124 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Brazylii temperatura wody jest bardzo różna. Są miejsca naprawdę zimne, są fajne dla wszystkich i są ośrodki z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Brazylii ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Brazylii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Бразилии naprawione w Belem. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.1oC. I najzimniejszy - w Rio Grande, jego wartość - 14.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Brazylii roczne wykresy wyglądają następująco:

Niteroi

Rio Grande

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Brazylii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Palos18.3°C18.3°C
Touros27.3°C24.7°C
Zizhokka di Jericoacoara27.9°C26.5°C
São Francisco do Condi26.7°C23.5°C
Kanasviyeras19.0°C19.6°C
Sao Francisco do Sul20.6°C19.9°C
Belmonte27.2°C23.1°C
Wayras do Para28.7°C26.8°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Brazylii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Rio De Janeiro, Brazylia

Rio De Janeiro, Brazylia © pixabay.com

Klimat w Brazylii

Od równikowego do podzwrotnikowego, różni się znacznie w zależności od szerokości geograficznej i charakteru obszaru. Średnia temperatura latem (grudzień-kwiecień) wynosi od +23 do 29 o C, zimą (maj-listopad) od +16 do 24 o C. Opady spadają z 3000 mm. rocznie na zachodzie nizin amazońskich, a także w regionach środkowej i wschodniej, do 500 mm. w północno-wschodniej części płaskowyżu brazylijskiego (w rejonie stosunkowo suchych płaskowyżów - „sertan») i do 1200 mm. na południu. We wrześniu i marcu w większości kraju panuje pora deszczowa, w tym czasie przy dość gorącym powietrzu panuje wysoka wilgotność i obfite opady. W Amazonii ulewne deszcze padają w okresie od maja do lipca, od grudnia do kwietnia, przy wysokiej temperaturze opady występują nieco rzadziej (głównie w nocy), ale wciąż przynoszą dużą ilość wody. Relatywnie sucha pora trwa od sierpnia do początku grudnia. W regionie Rio de Janeiro od listopada do marca jest dość gorąco (do +30°C) i prawie zawsze wilgotno, od kwietnia do września temperatura spada do + 17-24°C, ale nadal często pada. Najlepszy czas na wizytę w Rio de Janeiro jest od maja do sierpnia. W tym czasie temperatura powietrza wynosi od 22 do 32 o C, a lekki, ciepły powiew wieje z oceanu. Zimą na obszarach górskich temperatura może spaść do 0 o C.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Brazylia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Brazylia

Brazylia © pixabay.com

Brazylia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne