Wersja strony w języku polskim
Martaban, Myanmar
Martaban, Myanmar | © Kyawmyo Oo

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Birmie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Birmie

#minimalny
27.9°C
#średni
28.6°C
#maksymalny
29.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Birmie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Birmie

Obecnie na wszystkich plażach w Birmie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Birmie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Sittwe, Myanmar
Sittwe, Myanmar | © Arezarni Kyawzaya

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Birmie w języku Ngapali. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.7°C. A najzimniejszy jest w Kyaikto, jego wartość 27.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Birmie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Birmie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Myeik28.1°C30.4°C
Ngapali29.7°C28.0°C
Sittwe28.4°C28.1°C
Rangoon28.4°C32.6°C
Ngwesaung28.7°C28.8°C
Kyaikto27.9°C29.9°C
Martaban28.4°C28.4°C
Mawlamyine28.7°C28.4°C
Syriam29.0°C32.6°C

Klimat w Birmie

Ngwesaung, Myanmar
Ngwesaung, Myanmar | © Dariusz Maciejewski

Birma znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Andamańskie i Zatoka Bengalska. Birma - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Tropikalny monsun, na południu kraju - podrównikowy. Średnie temperatury w marcu i kwietniu (najgorętszy miesiąc) od +30 C do +32°C, w okresie styczeń - +13 C na północy, od +20 C do +25 C na południu. Rok w Myanmarze jest podzielony, w zależności od wpływów monsunów, na trzy pory roku: chłodną (listopad-luty, + 20-25°C), gorącą (marzec-maj, + 30-32°C) i deszczową (czerwiec-październik). Opady spadają z 500 mm. rocznie na równinie i do 3500 mm. w górach. W chłodnym sezonie burze piaskowe są częste.

Myanmar: regiony

Bali, Indonezja
Bali, Indonezja | © pixabay.com

Myanmar: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.