Wersja strony w języku polskim
Rangoon, Myanmar
Rangoon, Myanmar | © Karaweik Palace

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Birmie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Birmie

#minimalny
25.7°C
#średni
26.5°C
#maksymalny
27.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Birmie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Birmie

Obecnie na wszystkich plażach w Birmie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Birmie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Ngapali, Myanmar
Ngapali, Myanmar | © Marc H

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Birmie w języku Ngapali. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.4°C. A najzimniejszy jest w Sittwe, jego wartość 25.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Birmie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Birmie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Myeik26.6°C30.3°C
Ngapali27.4°C28.1°C
Martaban25.9°C27.8°C
Sittwe25.7°C33.1°C
Rangoon25.7°C35.8°C
Mawlamyine25.8°C27.8°C
Syriam26.0°C35.8°C
Kyaikto26.4°C31.3°C
Ngwesaung27.2°C27.2°C

Klimat w Birmie

Ngwesaung, Myanmar
Ngwesaung, Myanmar | © Nay Zaw Thu

Birma znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Andamańskie i Zatoka Bengalska. Birma - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Tropikalny monsun, na południu kraju - podrównikowy. Średnie temperatury w marcu i kwietniu (najgorętszy miesiąc) od +30 C do +32°C, w okresie styczeń - +13 C na północy, od +20 C do +25 C na południu. Rok w Myanmarze jest podzielony, w zależności od wpływów monsunów, na trzy pory roku: chłodną (listopad-luty, + 20-25°C), gorącą (marzec-maj, + 30-32°C) i deszczową (czerwiec-październik). Opady spadają z 500 mm. rocznie na równinie i do 3500 mm. w górach. W chłodnym sezonie burze piaskowe są częste.

Myanmar: regiony

Mardakan, Azerbejdżan
Mardakan, Azerbejdżan | © Mahum Azhar

Myanmar: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.