Wersja strony w języku polskim
Belize City, Belize
Belize City, Belize | © Ba Gi

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Belize. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Belize

#minimalny
25.8°C
#średni
26.5°C
#maksymalny
27.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Belize w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Belize

Obecnie na wszystkich plażach w Belize woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Belize ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Punta Gorda, Belize
Punta Gorda, Belize | © sri ram

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Belize w Corozal. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.4°C. A najzimniejszy jest w Dangriga, jego wartość 25.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Belize wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Belize. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Belize City26.1°C25.0°C
Ambergris Caye26.2°C26.3°C
San Pedro26.1°C26.3°C
Placencia26.0°C25.0°C
Hopkins26.2°C25.0°C
Zatoka Sekwany26.2°C25.0°C
Dangriga25.7°C25.0°C
Corozal26.4°C22.5°C
Punta Gorda26.2°C23.1°C

Klimat w Belize

Punta Gorda, Belize
Punta Gorda, Belize | © Emily CPY

Belize znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez Morze Karaibskie. Belize to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Wiatr tropikalny. Warunki klimatyczne w Belize są niezwykle zróżnicowane na tak małym terytorium. Średnia temperatura powietrza w lecie na nizinach wynosi około +26 o C, w górach około + 19 o C. W zimie na równinach około +21 o C, w górach do +17 o C. Ale główną różnicą w warunkach pogodowych nie jest temperatura powietrza , ale w ilości opadów. Średnio do 1350 mm deszczu (z „porą suchą» od listopada do kwietnia) i do 4000 mm rocznie na południu spada średnio w regionach północnych rocznie, a tutaj „pora sucha» jest znacznie krótsza - około dwóch miesięcy. Maksymalne dni deszczowe zwykle przypadają między czerwcem a sierpniem, ale ten wzorzec nie uwzględnia wpływu pasm górskich. W zależności od wysokości miejsca nad poziomem morza i ekspozycji stoku ilość opadów może się znacznie różnić nawet między pobliskimi punktami. Od czerwca do listopada często występują niszczycielskie huragany tropikalne.

Belize: regiony

Belize
Belize | © offshoreservice.ru

Belize: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.