Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Bangladeszu

Bangladesz

Bangladesz © sol-o.ru

Bangladesz: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Bangladeszu. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Bangladeszu
#minimalna
28.8oC
#średnia temperatura
29.2oC
#maksymalnie
29.5oC

Najpopularniejsze kurorty w Bangladeszu w ostatnim tygodniu

Bangladesz: informacje o temperaturze wody

Bangladesz znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez Zatokę Bengalską. Bangladesz to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Bangladeszu woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie dwa punkty w Bangladeszu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Бангладеше naprawione w Bazarze Coxa 6865. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.1oC. I najzimniejszy - w Chittagong, jego wartość - 29.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Bangladeszu roczne wykresy wyglądają następująco:

Chittagong

Bazar Coxa

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Bangladeszu. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Chittagong29.0°C26.0°C
Bazar Coxa29.1°C26.0°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Bangladeszu, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Klimat w Bangladeszu

Podrównikowy monsun i tropikalny. Warunkowo wyróżnia się trzy główne pory roku: stosunkowo chłodną zimę (od października do lutego-marca), gorące i wilgotne lata (od marca do maja-czerwca, w Bangladeszu ten sezon nazywa się „nieco deszczowo» i często prawie nie różni się od następnego sezonu monsunowego) oraz ciepły deszczowy okres monsunowy (od czerwca do października). Co więcej, ten rozdział jest raczej arbitralny, ponieważ temperatura powietrza zmienia się dość słabo w ciągu roku - średnia temperatura w styczniu wynosi + 18-25 ° С, aw kwietniu (najgorętszy miesiąc) - + 23-34 ° С. Dlatego główną różnicą między porami roku jest ilość deszczu. Roczne opady wynoszą 2000-3000 mm., W północno-wschodniej części kraju - do 5000 mm (jedno z najbardziej mokrych miejsc na świecie). Jednocześnie około 80% wilgoci spada od maja do połowy października, kiedy deszcze, które przelatywały nad całymi dolinami Gangesu i Brahmaputry, prowadzą do zalewania rzek i zalewania rozległych terytoriów. Podczas cyklonów tropikalnych na kraj spadają ulewne deszcze, którym towarzyszą silne wiatry morskie, które mogą powodować burze i fale, które wznoszą się w górę rzeki przez wiele dziesiątków kilometrów. Co więcej, ilość opadów, które spadły podczas przejścia tylko jednego takiego tajfunu, może osiągnąć nawet 1000 mm. Częste i silne tornada.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Bangladesz: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Bangladesz: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne