Wersja strony w języku polskim
Chittagong, Bangladesz
Chittagong, Bangladesz | © Nirad Mamun

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Bangladeszu. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Bangladeszu

#minimalny
27.2°C
#średni
27.6°C
#maksymalny
28.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Bangladeszu w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Bangladeszu

Obecnie na wszystkich plażach w Bangladeszu woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Bangladeszu ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Chittagong, Bangladesz
Chittagong, Bangladesz | © Md. Remon Ahmed Asif

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Bangladeszu w Coxs Bazar. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.5°C. A najzimniejszy jest w Chittagong, jego wartość 27.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Bangladeszu wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Bangladeszu. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Chittagong27.2°C24.1°C
Coxs Bazar27.5°C25.0°C

Klimat w Bangladeszu

Palu, Indonezja
Palu, Indonezja | © Opiknya Luna Afiqa

Bangladesz znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez Zatokę Bengalską. Bangladesz to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dwie osady.

Podrównikowy monsun i tropikalny. Warunkowo wyróżnia się trzy główne pory roku: stosunkowo chłodną zimę (od października do lutego-marca), gorące i wilgotne lata (od marca do maja-czerwca, w Bangladeszu ten sezon nazywa się „nieco deszczowo» i często prawie nie różni się od następnego sezonu monsunowego) oraz ciepły deszczowy okres monsunowy (od czerwca do października). Co więcej, ten rozdział jest raczej arbitralny, ponieważ temperatura powietrza zmienia się dość słabo w ciągu roku - średnia temperatura w styczniu wynosi + 18-25 ° С, aw kwietniu (najgorętszy miesiąc) - + 23-34 ° С. Dlatego główną różnicą między porami roku jest ilość deszczu. Roczne opady wynoszą 2000-3000 mm., W północno-wschodniej części kraju - do 5000 mm (jedno z najbardziej mokrych miejsc na świecie). Jednocześnie około 80% wilgoci spada od maja do połowy października, kiedy deszcze, które przelatywały nad całymi dolinami Gangesu i Brahmaputry, prowadzą do zalewania rzek i zalewania rozległych terytoriów. Podczas cyklonów tropikalnych na kraj spadają ulewne deszcze, którym towarzyszą silne wiatry morskie, które mogą powodować burze i fale, które wznoszą się w górę rzeki przez wiele dziesiątków kilometrów. Co więcej, ilość opadów, które spadły podczas przejścia tylko jednego takiego tajfunu, może osiągnąć nawet 1000 mm. Częste i silne tornada.

Bangladesz: regiony

Palu, Indonezja
Palu, Indonezja | © Yandigsa

Bangladesz: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.