Wersja strony w języku polskim
Sitrah, Bahrajn
Sitrah, Bahrajn | © sharu hakkim

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Bahrajnie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Bahrajnie

#minimalny
18.5°C
#średni
18.8°C
#maksymalny
19.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Bahrajnie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Bahrajnie

Teraz na plażach w Bahrajnie temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Bahrajnie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Bahrajn
Bahrajn | © pixabay.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Bahrajnie w Al-Muharraku. Jego wartość w tej lokalizacji to 18.9°C. A najzimniejszy jest w Jidd Hafs, jego wartość 18.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Bahrajnie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Bahrajnie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Manama18.9°C19.6°C
Sitrah18.6°C19.6°C
Al-Muharrak18.9°C19.6°C
Al Hadd18.7°C19.6°C
Jidd Hafs18.5°C19.6°C

Klimat w Bahrajnie

Sitrah, Bahrajn
Sitrah, Bahrajn | © Jaafer Ali

Bahrajn znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Zatokę Perską. Bahrajn to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Klimat kraju jest przejściowy z tropikalnego na subtropikalny, morski. Średnia temperatura w zimie wynosi około +17 o C, w lecie + 33-37 o C, podczas gdy w ciągu dnia temperatura może wzrosnąć do +26°C w zimie i + 42-45°C w lecie. Ze względu na silną radę na czystym niebie, noce mogą być chłodne o każdej porze roku (w lecie - + 19-24 oC, zimą do +6 C). Opady wynoszą do 90 mm rocznie, zwykle między grudniem a kwietniem. Ale wilgotność jest bardzo wysoka (do 100% przez około 8 miesięcy w roku, przez resztę czasu - 67-95%), co znacznie utrudnia tolerowanie ciepła. Wizyta w Bahrajnie najlepiej zaplanować na zimę lub wczesną wiosnę. Jest to najprzyjemniejsza pora roku w kontekście pogody. Pobyt na wsi w lecie może być bardzo trudny ze względu na wyczerpujące upały w połączeniu z wysoką wilgotnością.

Bahrajn: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Sitrah, Bahrajn
Sitrah, Bahrajn | © Jaafer Ali

Bahrajn: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.