Wersja strony w języku polskim
Atlantis Bahamas, Bahamy
Atlantis Bahamas, Bahamy | © Atlantis Bahamas

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Bahamach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Bahamach

#minimalny
25.9°C
#średni
27.6°C
#maksymalny
28.7°C

Warunki wody morskiej na plażach na Bahamach

Obecnie na wszystkich plażach na Bahamach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Bahamach wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Adelaide Village, Bahamy
Adelaide Village, Bahamy | © Gabriel Ratliff

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Bahamach w High Rock. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.4°C. A najzimniejszy jest w Cockburn Town, jego wartość 26.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Bahamach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Bahamach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nassau27.4°C26.9°C
CocoCay Royal Caribbean27.6°C27.5°C
Ocean Cay MSC Resort28.2°C27.9°C
Castaway Cay27.3°C27.5°C
Freeport27.8°C27.4°C
Gregory Town27.6°C25.1°C
Eleuthera27.7°C25.1°C
Atlantis Bahamas26.9°C26.9°C
Marsh Harbour27.1°C27.4°C
Wyspy Abaco27.1°C27.4°C
Andros Town26.9°C27.2°C
Sandy Point27.7°C27.4°C
Grand Bahama27.6°C27.4°C
Spanish Wells27.2°C26.2°C
Great Stirrup Cay26.9°C27.5°C

Klimat na Bahamach

Clarence Town, Bahamy
Clarence Town, Bahamy | © Jackson Ritchie

Bahamy znajdują się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Bahamy - mają dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody na nich, śledzimy 18 osad i kurortów.

Tropikalne wiatry handlowe na północy i subtropikalne na południu. Temperatura w lecie waha się od +26 do +32 o C. Na wyspach południowych (Bolshoi i Malyi Inagua, Mayaguana itp.) W lecie jest znacznie cieplej niż w centralnej części archipelagu. Temperatura w poszczególnych dniach tutaj może osiągnąć +40°C (od czerwca do sierpnia), ale wiatry handlowe wyraźnie łagodzą ciepło w całym kraju. Zimą temperatury wahają się od +18 do +22°C, a temperatury minimalne do +15°C (Maly Abako i inne północno-zachodnie wyspy). Opady trwają do 800 mm z nieznacznie wyraźną porą deszczową od maja do października. Zimą deszcze są rzadkie, zwykle spadają w postaci krótkich, ale silnych, przelotnych opadów deszczu trwających nie dłużej niż kilka godzin. Huragany i burze tropikalne, okresowo przelatujące nad wyspami od maja do listopada, przynoszą silne opady deszczu, którym towarzyszą huragany. Temperatura wody wynosi zwykle +27°C w lecie i około +23°C w zimie.

Bahamy: regiony

Wyspy Abaco, Bahamy
Wyspy Abaco, Bahamy | © Max Donovan

Bahamy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.