Wersja strony w języku polskim
Castaway Cay, Bahamy
Castaway Cay, Bahamy | © george mitincu

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Bahamach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Bahamach

#minimalny
28.2°C
#średni
29.1°C
#maksymalny
29.8°C

Warunki wody morskiej na plażach na Bahamach

Obecnie na wszystkich plażach na Bahamach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Bahamach spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Savannah Sound, Bahamy
Savannah Sound, Bahamy | © Mark Wheeler

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Bahamach w Nassau. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.0°C. A najzimniejszy jest w Marsh Harbour, jego wartość 28.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Bahamach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Bahamach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nassau30.0°C29.3°C
CocoCay Royal Caribbean29.5°C29.5°C
Ocean Cay MSC Resort29.9°C29.3°C
Castaway Cay28.7°C29.5°C
Freeport28.8°C28.9°C
Eleuthera29.4°C29.1°C
Atlantis Bahamas29.0°C29.3°C
Wyspy Abaco28.9°C30.0°C
Marsh Harbour28.5°C30.0°C
Grand Bahama29.8°C28.9°C
Andros Town29.1°C34.7°C
Great Stirrup Cay28.8°C29.5°C
Spanish Wells29.6°C29.0°C
Łokieć Cay29.2°C30.0°C
Sandy Point28.7°C30.0°C

Klimat na Bahamach

Port Nelson, Bahamy
Port Nelson, Bahamy | © Buck Weed

Bahamy znajdują się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Bahamy - mają dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody na nich, śledzimy 18 osad i kurortów.

Tropikalne wiatry handlowe na północy i subtropikalne na południu. Temperatura w lecie waha się od +26 do +32 o C. Na wyspach południowych (Bolshoi i Malyi Inagua, Mayaguana itp.) W lecie jest znacznie cieplej niż w centralnej części archipelagu. Temperatura w poszczególnych dniach tutaj może osiągnąć +40°C (od czerwca do sierpnia), ale wiatry handlowe wyraźnie łagodzą ciepło w całym kraju. Zimą temperatury wahają się od +18 do +22°C, a temperatury minimalne do +15°C (Maly Abako i inne północno-zachodnie wyspy). Opady trwają do 800 mm z nieznacznie wyraźną porą deszczową od maja do października. Zimą deszcze są rzadkie, zwykle spadają w postaci krótkich, ale silnych, przelotnych opadów deszczu trwających nie dłużej niż kilka godzin. Huragany i burze tropikalne, okresowo przelatujące nad wyspami od maja do listopada, przynoszą silne opady deszczu, którym towarzyszą huragany. Temperatura wody wynosi zwykle +27°C w lecie i około +23°C w zimie.

Bahamy: regiony

Bahamy
Bahamy | © pixabay.com

Bahamy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.