Wersja strony w języku polskim
Port Nelson, Bahamy
Port Nelson, Bahamy | © Javann Zonicle

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Bahamach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Bahamach

#minimalny
23.4°C
#średni
24.7°C
#maksymalny
26.1°C

Warunki wody morskiej na plażach na Bahamach

Teraz na wszystkich plażach na Bahamach temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody na Bahamach ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Nassau, Bahamy
Nassau, Bahamy | © seatemperature.net

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Bahamach w Clarence Town. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.1°C. A najzimniejszy jest w Marsh Harbour, jego wartość 23.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Bahamach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Bahamach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nassau24.9°C23.9°C
CocoCay Royal Caribbean24.3°C22.8°C
Castaway Cay23.4°C22.8°C
Ocean Cay MSC Resort24.5°C22.6°C
Freeport23.9°C21.0°C
Eleuthera24.9°C24.0°C
Atlantis Bahamas24.6°C23.9°C
Wyspy Abaco24.1°C22.1°C
Grand Bahama24.3°C21.0°C
Great Stirrup Cay24.3°C22.8°C
Marsh Harbour23.2°C22.1°C
Andros Town24.7°C22.8°C
Spanish Wells24.4°C24.0°C
Łokieć Cay23.2°C22.1°C
Wyspa Balmoral24.2°C23.9°C

Klimat na Bahamach

Port Nelson, Bahamy
Port Nelson, Bahamy | © Buck Weed

Bahamy znajdują się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Bahamy - mają dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody na nich, śledzimy 18 osad i kurortów.

Tropikalne wiatry handlowe na północy i subtropikalne na południu. Temperatura w lecie waha się od +26 do +32 o C. Na wyspach południowych (Bolshoi i Malyi Inagua, Mayaguana itp.) W lecie jest znacznie cieplej niż w centralnej części archipelagu. Temperatura w poszczególnych dniach tutaj może osiągnąć +40°C (od czerwca do sierpnia), ale wiatry handlowe wyraźnie łagodzą ciepło w całym kraju. Zimą temperatury wahają się od +18 do +22°C, a temperatury minimalne do +15°C (Maly Abako i inne północno-zachodnie wyspy). Opady trwają do 800 mm z nieznacznie wyraźną porą deszczową od maja do października. Zimą deszcze są rzadkie, zwykle spadają w postaci krótkich, ale silnych, przelotnych opadów deszczu trwających nie dłużej niż kilka godzin. Huragany i burze tropikalne, okresowo przelatujące nad wyspami od maja do listopada, przynoszą silne opady deszczu, którym towarzyszą huragany. Temperatura wody wynosi zwykle +27°C w lecie i około +23°C w zimie.

Bahamy: regiony

Dunmore Town, Bahamy
Dunmore Town, Bahamy | © Verde Speranza

Bahamy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.