Wersja strony w języku polskim
Półwysep Valdes, Argentyna
Półwysep Valdes, Argentyna | © Gustavo Ibarra

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Argentynie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Argentynie

#minimalny
5.7°C
#średni
13.7°C
#maksymalny
17.5°C

Warunki wody morskiej na plażach w Argentynie

Teraz na plażach w Argentynie temperatura wody jest w strefie dyskomfortu, są nawet bardzo zimne miejsca. Jest kilka kurortów, w których temperatura wody zbliża się do komfortowych.

Temperatura wody w Argentynie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Costa Bonita, Argentyna
Costa Bonita, Argentyna | © José Mariano Pérez

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Argentynie w Buenos Aires. Jego wartość w tej lokalizacji to 17.8°C. A najzimniejszy jest w Rio Gallegos, jego wartość 5.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Argentynie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Argentynie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Mar Del Plata15.4°C10.0°C
Buenos Aires17.8°C12.0°C
Las Grutas14.0°C12.9°C
Pinamar15.9°C10.4°C
Comodoro Rivadavia10.9°C11.5°C
La Plata17.1°C12.0°C
Puerto Madryn13.9°C12.9°C
Caleta Olivia10.8°C10.6°C
Półwysep Valdes13.8°C12.7°C
Necochea15.9°C10.8°C
Miramar15.9°C10.0°C
Balneario El Condor13.8°C11.4°C
Monte Hermoso14.0°C13.0°C
San Clemente del Tuyu16.1°C10.4°C
Punta Loyola5.9°C7.0°C

Klimat w Argentynie

Costa Bonita, Argentyna
Costa Bonita, Argentyna | © José Mariano Pérez

Argentyna znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest myte przez Morze Argentyńskie. Argentyna - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Klimat w Argentynie waha się od podzwrotnikowego na północy do wilgotnych tropików w centrum kraju i umiarkowanych na południu. Rozległe równiny na wschodzie kraju i wysoki mur Andów na zachodzie prowadzą do tego, że wilgotne masy powietrza morskiego pochodzące z Oceanu Atlantyckiego przepływają prawie bez przeszkód na całym terytorium kraju, wylewając się na zbocza Andów z silnymi deszczami. W regionach centralnych często występuje zauważalny brak opadów. Średnia temperatura w lecie (styczeń) w regionach północnych wynosi +28 o C, w centrum około +24 C, a na południu + 10 o C. Zimą (lipiec) odpowiednio + 18 o C, +15 C i +1 o C. Opady od 100–300 mm rocznie na równinach na zachodzie kraju, do 1400–1600 mm na północnym wschodzie i na zboczach gór. Zimą niektóre obszary śródlądowe są podatne na suszę. W Andach klimat jest niezwykle zróżnicowany. Wschodnie stoki gór charakteryzują się deszczową pogodą i częstymi powodziami w sezonie letnim, podczas gdy wyżyny czasami otrzymują nie więcej niż 200 mm deszczu. Średnie temperatury wahają się od +26°C u podnóża gór do +4°C na dużych wysokościach, podczas gdy nawet w ciągu jednego dnia spadki temperatury mogą osiągnąć 30 o C. Częste suche gorące wiatry „sonda» i „pielucha», a także nad równinami pampy a Patagonia często ma potężne burze.

Argentyna: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Bahia San Blas, Argentyna
Bahia San Blas, Argentyna | © Carlos Aguayo

Argentyna: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.