Wersja strony w języku polskim
Arroyo Parejas, Argentyna
Arroyo Parejas, Argentyna | © graciela mónica Montero

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Argentynie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Argentynie

#minimalny
6.9°C
#średni
11.9°C
#maksymalny
14.3°C

Warunki wody morskiej na plażach w Argentynie

Teraz na plażach w Argentynie temperatura wody jest w strefie dyskomfortu, są nawet bardzo zimne miejsca. Jest kilka kurortów, w których temperatura wody zbliża się do komfortowych.

Temperatura wody w Argentynie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Puerto Deseado, Argentyna
Puerto Deseado, Argentyna | © Lorena López

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Argentynie w Playas Doradas. Jego wartość w tej lokalizacji to 14.5°C. A najzimniejszy jest w Puerto Coig, jego wartość 7.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Argentynie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Argentynie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Buenos Aires13.8°C19.3°C
Mar Del Plata13.8°C18.4°C
Puerto Madryn13.1°C10.8°C
Comodoro Rivadavia10.7°C9.9°C
Puerto Santa Cruz7.7°C5.3°C
Monte Hermoso11.4°C17.2°C
Rio Gallegos7.4°C4.0°C
Las Grutas14.0°C10.9°C
Półwysep Valdes12.3°C9.2°C
Bahia Bustamante10.4°C10.9°C
Chapadmalal13.2°C18.4°C
Centinela del Mar13.2°C17.9°C
Mar de Ajo11.4°C17.1°C
Pinamar11.2°C17.1°C
Caleta Cordoba10.4°C9.9°C

Klimat w Argentynie

Punta Tombo, Argentyna
Punta Tombo, Argentyna | © Horacio Verna

Argentyna znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest myte przez Morze Argentyńskie. Argentyna - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Klimat w Argentynie waha się od podzwrotnikowego na północy do wilgotnych tropików w centrum kraju i umiarkowanych na południu. Rozległe równiny na wschodzie kraju i wysoki mur Andów na zachodzie prowadzą do tego, że wilgotne masy powietrza morskiego pochodzące z Oceanu Atlantyckiego przepływają prawie bez przeszkód na całym terytorium kraju, wylewając się na zbocza Andów z silnymi deszczami. W regionach centralnych często występuje zauważalny brak opadów. Średnia temperatura w lecie (styczeń) w regionach północnych wynosi +28 o C, w centrum około +24 C, a na południu + 10 o C. Zimą (lipiec) odpowiednio + 18 o C, +15 C i +1 o C. Opady od 100–300 mm rocznie na równinach na zachodzie kraju, do 1400–1600 mm na północnym wschodzie i na zboczach gór. Zimą niektóre obszary śródlądowe są podatne na suszę. W Andach klimat jest niezwykle zróżnicowany. Wschodnie stoki gór charakteryzują się deszczową pogodą i częstymi powodziami w sezonie letnim, podczas gdy wyżyny czasami otrzymują nie więcej niż 200 mm deszczu. Średnie temperatury wahają się od +26°C u podnóża gór do +4°C na dużych wysokościach, podczas gdy nawet w ciągu jednego dnia spadki temperatury mogą osiągnąć 30 o C. Częste suche gorące wiatry „sonda» i „pielucha», a także nad równinami pampy a Patagonia często ma potężne burze.

Argentyna: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Rada Tilly, Argentyna
Rada Tilly, Argentyna | © Hernan Rodrigo Nievas

Argentyna: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.