Wersja strony w języku polskim
Costa Bonita, Argentyna
Costa Bonita, Argentyna | © José Mariano Pérez

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Argentynie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Argentynie

#minimalny
10.8°C
#średni
19.4°C
#maksymalny
25.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Argentynie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Argentynie

Teraz na plażach w Argentynie temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są plaże z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Argentynie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Mar de Ajo, Argentyna
Mar de Ajo, Argentyna | © Mercedes Taborda

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Argentynie w Buenos Aires. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.9°C. A najzimniejszy jest w Punta Loyola, jego wartość 10.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Argentynie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Argentynie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Buenos Aires24.9°C24.7°C
Mar Del Plata20.5°C20.4°C
Rio Gallegos11.1°C14.3°C
Monte Hermoso23.0°C18.4°C
Półwysep Valdes17.1°C15.7°C
Camarones16.3°C14.4°C
Comodoro Rivadavia15.4°C15.5°C
Quilmes24.9°C24.7°C
Mar de Ajo23.2°C20.3°C
Las Grutas19.1°C17.4°C
Pinamar21.6°C20.3°C
Tigre24.6°C24.7°C
San Antonio Oeste18.9°C17.4°C
Puerto Madryn18.2°C16.4°C
Mar de Cobo21.2°C20.4°C

Klimat w Argentynie

Punta Loyola, Argentyna
Punta Loyola, Argentyna | © Ernestzippo Zippo

Argentyna znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest myte przez Morze Argentyńskie. Argentyna - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Klimat w Argentynie waha się od podzwrotnikowego na północy do wilgotnych tropików w centrum kraju i umiarkowanych na południu. Rozległe równiny na wschodzie kraju i wysoki mur Andów na zachodzie prowadzą do tego, że wilgotne masy powietrza morskiego pochodzące z Oceanu Atlantyckiego przepływają prawie bez przeszkód na całym terytorium kraju, wylewając się na zbocza Andów z silnymi deszczami. W regionach centralnych często występuje zauważalny brak opadów. Średnia temperatura w lecie (styczeń) w regionach północnych wynosi +28 o C, w centrum około +24 C, a na południu + 10 o C. Zimą (lipiec) odpowiednio + 18 o C, +15 C i +1 o C. Opady od 100–300 mm rocznie na równinach na zachodzie kraju, do 1400–1600 mm na północnym wschodzie i na zboczach gór. Zimą niektóre obszary śródlądowe są podatne na suszę. W Andach klimat jest niezwykle zróżnicowany. Wschodnie stoki gór charakteryzują się deszczową pogodą i częstymi powodziami w sezonie letnim, podczas gdy wyżyny czasami otrzymują nie więcej niż 200 mm deszczu. Średnie temperatury wahają się od +26°C u podnóża gór do +4°C na dużych wysokościach, podczas gdy nawet w ciągu jednego dnia spadki temperatury mogą osiągnąć 30 o C. Częste suche gorące wiatry „sonda» i „pielucha», a także nad równinami pampy a Patagonia często ma potężne burze.

Argentyna: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Arenas Verdes, Argentyna
Arenas Verdes, Argentyna | © Rober Sánchez

Argentyna: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.