Wersja strony w języku polskim
Las Grutas, Argentyna
Las Grutas, Argentyna | © Daniel Adrian ZUCARI

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Argentynie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Argentynie

#minimalny
7.0°C
#średni
15.2°C
#maksymalny
23.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Argentynie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Argentynie

Teraz na plażach w Argentynie temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są kurorty z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Argentynie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Puerto Madryn, Argentyna
Puerto Madryn, Argentyna | © César Dergarabedian

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Argentynie w Tigre. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.7°C. A najzimniejszy jest w Rio Gallegos, jego wartość 7.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Argentynie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Argentynie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Mar Del Plata16.5°C19.8°C
Buenos Aires23.4°C22.3°C
Las Grutas15.2°C24.2°C
Puerto Madryn13.3°C22.3°C
Pinamar18.5°C19.2°C
Mar del Tuyu18.8°C19.2°C
Playas Doradas14.3°C24.5°C
Monte Hermoso18.6°C25.2°C
Willa Gesell17.4°C19.9°C
Caleta Olivia10.8°C18.6°C
Comodoro Rivadavia10.7°C16.3°C
La Plata23.1°C22.3°C
Rio Gallegos7.2°C18.8°C
Balneario El Condor16.3°C19.8°C
Puerto Lobos13.8°C24.5°C

Klimat w Argentynie

Puerto Rawson, Argentyna
Puerto Rawson, Argentyna | © Clelia Beltrame

Argentyna znajduje się w Ameryce Południowej. Kraj jest myte przez Morze Argentyńskie. Argentyna - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Klimat w Argentynie waha się od podzwrotnikowego na północy do wilgotnych tropików w centrum kraju i umiarkowanych na południu. Rozległe równiny na wschodzie kraju i wysoki mur Andów na zachodzie prowadzą do tego, że wilgotne masy powietrza morskiego pochodzące z Oceanu Atlantyckiego przepływają prawie bez przeszkód na całym terytorium kraju, wylewając się na zbocza Andów z silnymi deszczami. W regionach centralnych często występuje zauważalny brak opadów. Średnia temperatura w lecie (styczeń) w regionach północnych wynosi +28 o C, w centrum około +24 C, a na południu + 10 o C. Zimą (lipiec) odpowiednio + 18 o C, +15 C i +1 o C. Opady od 100–300 mm rocznie na równinach na zachodzie kraju, do 1400–1600 mm na północnym wschodzie i na zboczach gór. Zimą niektóre obszary śródlądowe są podatne na suszę. W Andach klimat jest niezwykle zróżnicowany. Wschodnie stoki gór charakteryzują się deszczową pogodą i częstymi powodziami w sezonie letnim, podczas gdy wyżyny czasami otrzymują nie więcej niż 200 mm deszczu. Średnie temperatury wahają się od +26°C u podnóża gór do +4°C na dużych wysokościach, podczas gdy nawet w ciągu jednego dnia spadki temperatury mogą osiągnąć 30 o C. Częste suche gorące wiatry „sonda» i „pielucha», a także nad równinami pampy a Patagonia często ma potężne burze.

Argentyna: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Arenas Verdes, Argentyna
Arenas Verdes, Argentyna | © Rober Sánchez

Argentyna: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.