Wersja strony w języku polskim
Lobito, Angola
Lobito, Angola | © Toni Tedesco

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Angoli. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Angoli

#minimalny
19.6°C
#średni
20.7°C
#maksymalny
21.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Angoli w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Angoli

Teraz na plażach w Angoli temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Angoli ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Benguela, Angola
Benguela, Angola | © Toni Tedesco

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Angoli w Soio. Jego wartość w tej lokalizacji to 21.5°C. A najzimniejszy jest w Bengueli, jego wartość 19.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Angoli wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Angoli. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Luanda21.0°C20.8°C
Lobito20.3°C19.1°C
Benguela19.6°C19.1°C
Cabinda20.9°C21.8°C
Soio21.5°C22.0°C

Klimat w Angoli

Cousin Island, Seszele
Cousin Island, Seszele | © Timo Mußler

Angola znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki. Angola to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko pięć osad.

Tropikalny monsun na północy, subtropikalny na południu. Średnia roczna temperatura wynosi około +21 o C. Istnieją dwie główne pory roku: sucha i chłodna od kwietnia do września (średnia temperatura od +16°C do +25°C), a także deszczowa i gorąca od października do marca (średnia temperatura od +25°C do +35°C). Opady spadają z 50 mm. rocznie na południu do 1500 mm. w obszarach centralnych. W górach jest chłodniej, a więcej opadów spada - do 2500 mm. rocznie. Duże dzienne różnice temperatur są charakterystyczne, szczególnie na południowych obszarach pustynnych, gdzie czasami spadek temperatury powietrza w nocy do 0 o C.

Angola: regiony

Porto Mosquito, Republika Zielonego Przylądka
Porto Mosquito, Republika Zielonego Przylądka | © Paulo Barbosa

Angola: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.