Wersja strony w języku polskim
Jezioro Balaton, Węgry
Jezioro Balaton, Węgry | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Węgrzech. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Węgrzech

#minimalny
14.0°C
#średni
14.3°C
#maksymalny
14.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Węgrzech w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Węgrzech

Teraz na plażach na Węgrzech temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody na Węgrzech ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Tihany, Węgry
Tihany, Węgry | © Nagy Andrea Olimpia

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Węgrzech w Balatonfured. Jego wartość w tej lokalizacji to 14.5°C. A najzimniejszy jest w Keszthely, jego wartość 14.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Węgrzech wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Węgrzech. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jezioro Balaton14.3°C21.8°C
Siofok14.0°C20.9°C
Keszthely14.0°C21.8°C
Balatonfured14.5°C21.8°C
Balatonboglar14.0°C21.8°C
Balatonfuzfo14.1°C20.9°C
Badacsony14.0°C21.8°C
Tihany14.2°C21.8°C
Budapeszt14.3°C20.7°C

Klimat na Węgrzech

Jezioro Balaton, Węgry
Jezioro Balaton, Węgry | © Krisztina Balogh

Węgry znajdują się w Europie. Kraj nie ma dostępu do morza. Pokazujemy temperaturę wody w jednej rzece i jednym jeziorze na Węgrzech. Węgry to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko trzy osady.

Umiarkowane, względnie suche, z gorącymi latami i dość mroźnymi zimami. Średnia temperatura w styczniu wynosi około -1 o C, w lipcu około +21 o C. Opady spadają do 450-900 mm. rocznie., głównie - w chłodnych miesiącach.

Węgry: regiony

Budapeszt, Węgry
Budapeszt, Węgry | © Игорь Рудинский

Rzeki na Węgrzech

Jesteśmy gotowi udzielić informacji o temperaturze wody w takich rzekach na Węgrzech:

Jeziora na Węgrzech

Mierzymy i pokazujemy temperaturę powierzchni wody w niektórych jeziorach w kraju:

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.