Wersja strony w języku polskim
Nyon, Szwajcaria
Nyon, Szwajcaria | © Gala & Vlad Vishnya

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Szwajcarii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Szwajcarii

#minimalny
7.9°C
#średni
8.0°C
#maksymalny
8.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Szwajcarii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Szwajcarii

Obecnie na plażach w Szwajcarii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Szwajcarii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Geneve, Szwajcaria
Geneve, Szwajcaria | © Saeed Ullah

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Szwajcarii w Nyonie. Jego wartość w tej lokalizacji to 8.1°C. A najzimniejszy jest w Lozannie, jego wartość 7.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Szwajcarii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Szwajcarii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Geneve8.0°C8.1°C
Lausanne7.8°C8.1°C
Nyon8.1°C8.1°C
Montreux7.8°C8.1°C
Morges7.8°C8.1°C

Klimat w Szwajcarii

Montreux, Szwajcaria
Montreux, Szwajcaria | © pixabay.com

Szwajcaria znajduje się w Europie. Kraj nie ma dostępu do morza. Pokazujemy temperaturę wody w jednym jeziorze w Szwajcarii. Szwajcaria to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Umiarkowanie kontynentalny, alpejski, ale raczej różnorodny, co jest raczej niezwykłe w tak małym kraju. Warunki klimatyczne każdego konkretnego miejsca silnie zależą od wysokości i ukształtowania terenu, dlatego ogólnie wiele lokalnych stref można znaleźć w Szwajcarii. Kanton Ticino na południu ma klimat prawie śródziemnomorski, regiony środkowe są bliższe klimatu umiarkowanego, aw Mitteland zauważalny jest wpływ morskich mas powietrza. Ponadto wszystkie regiony górskie są w swoich warunkach zbliżone do umiarkowanego klimatu kontynentalnego - zimy są długie i dość mroźne, lata są ciepłe, a większość opadów przypada na zimę w postaci śniegu. Naturalne kontrasty w tym kraju są czasem po prostu niesamowite. W Genewie średnia temperatura w styczniu wynosi około + 6°C, w lipcu - + 19°C,leżąc zaledwie 70 km na wschód od Martigny ma odpowiednio 0 ° С i + 16 ° С. Jednocześnie środkowe i północne regiony kraju z niewielkimi wysokościami rzadko schładzają się poniżej + 9 ° С zimą, a latem rozgrzewają do + 22-31 ° С - w wielu jeziorach górskich w ostatnich latach można nawet pływać.

Szwajcaria: regiony

Lausanne, Szwajcaria
Lausanne, Szwajcaria | © Dino Panic

Jeziora w Szwajcarii

Mierzymy i pokazujemy temperaturę powierzchni wody w niektórych jeziorach w kraju:

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.