Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody na jeziorach Szwajcarii

Montreux, Szwajcaria

Montreux, Szwajcaria © pixabay.com

Szwajcaria: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Szwajcarii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Szwajcarii
#minimalna
6.0oC
#średnia temperatura
6.7oC
#maksymalnie
7.9oC

Najpopularniejsze kurorty w Szwajcarii w ostatnim tygodniu

Szwajcaria: informacje o temperaturze wody

Szwajcaria znajduje się w Europie. Kraj nie ma dostępu do morza. Pokazujemy temperaturę wody w jednym jeziorze w Szwajcarii. Szwajcaria to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko cztery osady.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Szwajcarii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Szwajcarii ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie cztery punkty w Szwajcarii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Швейцарии naprawione w Genewa. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 8.1oC. I najzimniejszy - w Montreux, jego wartość - 6.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Szwajcarii roczne wykresy wyglądają następująco:

Genewa

Montreux

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Szwajcarii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Montreux6.0°C-1.6°C
Genewa8.1°C-1.6°C
Lozanna6.3°C-1.6°C
Nyon6.8°C-1.6°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Szwajcarii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Lozanna, Szwajcaria

Lozanna, Szwajcaria © pixabay.com

Klimat w Szwajcarii

Umiarkowanie kontynentalny, alpejski, ale raczej różnorodny, co jest raczej niezwykłe w tak małym kraju. Warunki klimatyczne każdego konkretnego miejsca silnie zależą od wysokości i ukształtowania terenu, dlatego ogólnie wiele lokalnych stref można znaleźć w Szwajcarii. Kanton Ticino na południu ma klimat prawie śródziemnomorski, regiony środkowe są bliższe klimatu umiarkowanego, aw Mitteland zauważalny jest wpływ morskich mas powietrza. Ponadto wszystkie regiony górskie są w swoich warunkach zbliżone do umiarkowanego klimatu kontynentalnego - zimy są długie i dość mroźne, lata są ciepłe, a większość opadów przypada na zimę w postaci śniegu. Naturalne kontrasty w tym kraju są czasem po prostu niesamowite. W Genewie średnia temperatura w styczniu wynosi około + 6°C, w lipcu - + 19°C,leżąc zaledwie 70 km na wschód od Martigny ma odpowiednio 0 ° С i + 16 ° С. Jednocześnie środkowe i północne regiony kraju z niewielkimi wysokościami rzadko schładzają się poniżej + 9 ° С zimą, a latem rozgrzewają do + 22-31 ° С - w wielu jeziorach górskich w ostatnich latach można nawet pływać.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Szwajcaria: osady

Pokazujemy temperaturę wody w następujących miejscowościach i kurortach:

Lozanna, Szwajcaria

Lozanna, Szwajcaria © pixabay.com

Szwajcaria: jeziora

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody w niektórych jeziorach położonych w kraju:

<

© 2021 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne