Wersja strony w języku polskim
Gaza, Palestyna
Gaza, Palestyna | © da-voda.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Palestynie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Palestynie

#minimalny
20.4°C
#średni
20.6°C
#maksymalny
20.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Palestynie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Palestynie

Teraz na plażach w Palestynie temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Palestynie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Aszdod, Izrael
Aszdod, Izrael | © Iohann Jackobs

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Palestynie w Jabalii. Jego wartość w tej lokalizacji to 21.6°C. A najzimniejszy jest w Strefie Gazy, jego wartość 20.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Palestynie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Palestynie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Gaza20.5°C19.3°C
Jabalia21.6°C19.3°C
Khn Ynis21.5°C19.3°C

Klimat w Palestynie

Al Wajh, Arabia Saudyjska
Al Wajh, Arabia Saudyjska | © Sameen Khan

Palestyna znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest umyty przez Morze Śródziemne. Palestyna to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko trzy osady.

Klimat autonomii odpowiada Izraelowi, Jordanii i Egipcjanom. Klimat podzwrotnikowy rozciąga się na całe małe terytorium autonomii, chociaż ze względu na szczególne położenie geograficzne i topografię istnieją obszary o klimacie tropikalnym, suchym i umiarkowanym. Średnie temperatury w styczniu wynoszą od -6 do + 18 ° С, w lipcu - od +24 do + 30 ° С, ale ta sama temperatura jest postrzegana inaczej ze względu na różnicę wilgotności powietrza w różnych częściach kraju. Opady spadają ze 100 do 800 mm rocznie, głównie zimą (od listopada do marca). Większość opadów przypada zwykle na grudzień-luty. Lato jest długie (od kwietnia do października), gorące i suche. Latem wieją gorące, suszące wiatry sharav i hamsin z pustyń Arabii i Synaju, a zimą często dochodzi do inwazji wilgotnych i ciepłych mas powietrza z Morza Śródziemnego.Temperatura wody w Morzu Martwym wynosi od + 19°C w lutym do + 31°C w sierpniu. Średnia temperatura powietrza jesienią i wiosną wynosi + 27 ° С, zimą + 20 ° С, a latem przekracza + 35 ° С.

Palestyna: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Al Khubar, Arabia Saudyjska
Al Khubar, Arabia Saudyjska | © Muhammad Abdullah

Palestyna: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.