Wersja strony w języku polskim
Kosa Belyaus, Krym
Kosa Belyaus, Krym | © www.tourister.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Krymie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Krymie

#minimalny
9.9°C
#średni
12.1°C
#maksymalny
12.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Krymie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Krymie

Obecnie na plażach na Krymie temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody na Krymie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Small Atlesh, Krym
Small Atlesh, Krym | © jalita.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Krymie w Jałcie. Jego wartość w tej lokalizacji to 12.8°C. A najzimniejszy jest w Zatoce Karkinickiej, jego wartość 9.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Krymie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Krymie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sewastopol12.2°C13.5°C
Jałta12.8°C14.6°C
Ałuszta12.8°C14.6°C
Evpatoriya11.7°C13.4°C
Feodosiya11.9°C13.5°C
Sudak12.7°C13.7°C
Chornomorske12.0°C13.3°C
Azov10.9°C13.1°C
Kercz12.5°C14.7°C
Gurzuf12.6°C14.6°C
Fiolent12.0°C13.9°C
Nikolayevka12.3°C14.5°C
Partenit12.5°C14.6°C
Saky12.0°C14.5°C
Cieśnina Kerczeńska12.1°C14.7°C

Klimat na Krymie

Karantinaya Bukhta z Sewastopola, Krym
Karantinaya Bukhta z Sewastopola, Krym | © Huff

Krym jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czarne i Morze Azowskie. Krym jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody na Krymie, śledzimy 136 osiedli i kurortów.

Pogoda na Krymie zależy bezpośrednio od strefy klimatycznej półwyspu. Tak więc w nizinnej części Krymu umiarkowany klimat kontynentalny z gorącymi i suchymi latami oraz krótkimi i śnieżnymi zimami, czasami dającymi niespodzianki w postaci silnych mrozów. Średnia temperatura powietrza w tym regionie w miesiącach letnich wynosi +22 ... + 23 ° С, maksymalna - około + 40°C. Najbardziej popularną częścią Krymu wśród turystów jest południowa, której klimat jest podobny do śródziemnomorskiego. Zapewnia takie warunki pogodowe, wolne od lodu Morze Czarne i ochronę regionu przez góry Krymskie od północy. Góry z łatwością przylatują z południa ciepłym powietrzem, ale utrudniają gęsty i zimny klimat, dzięki czemu uzyskuje się klimat kurortu na południowym wybrzeżu. Średnia temperatura latem wynosi tutaj + 28°C, co jednak łagodnie łagodzi bryza morska.Średnia temperatura powietrza w zimie na południu Krymu wynosi około +1 ... + 5 ° С.

Krym: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Foros, Krym
Foros, Krym | © Дмитрий Горулёв

Krym: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.