Wersja strony w języku polskim
Jałta, Krym
Jałta, Krym | © seatemperature.net

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Krymie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Krymie

#minimalny
19.0°C
#średni
20.6°C
#maksymalny
22.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Krymie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Krymie

Obecnie na plażach na Krymie temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody na Krymie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Tarhankut, Krym
Tarhankut, Krym | © pixabay.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Krymie w Karadag. Jego wartość w tej lokalizacji to 21.4°C. A najzimniejszy jest w Gurzuf, jego wartość 18.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Krymie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Krymie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Evpatoriya20.1°C12.3°C
Sewastopol19.6°C12.4°C
Jałta18.7°C12.8°C
Ałuszta20.0°C12.8°C
Feodosiya20.2°C13.0°C
Sudak20.5°C12.9°C
Nikolayevka19.9°C12.3°C
Novofedorovka19.7°C12.3°C
Saky20.1°C12.3°C
Koktebel20.5°C13.0°C
Azov19.4°C15.6°C
Chornomorske19.1°C13.6°C
Olenevka19.8°C13.6°C
Kercz19.2°C15.6°C
Gurzuf18.2°C12.8°C

Klimat na Krymie

Sivash Lake, Krym
Sivash Lake, Krym | © Ilya Trukhanov

Krym jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czarne i Morze Azowskie. Krym jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody na Krymie, śledzimy 136 osiedli i kurortów.

Pogoda na Krymie zależy bezpośrednio od strefy klimatycznej półwyspu. Tak więc w nizinnej części Krymu umiarkowany klimat kontynentalny z gorącymi i suchymi latami oraz krótkimi i śnieżnymi zimami, czasami dającymi niespodzianki w postaci silnych mrozów. Średnia temperatura powietrza w tym regionie w miesiącach letnich wynosi +22 ... + 23 ° С, maksymalna - około + 40°C. Najbardziej popularną częścią Krymu wśród turystów jest południowa, której klimat jest podobny do śródziemnomorskiego. Zapewnia takie warunki pogodowe, wolne od lodu Morze Czarne i ochronę regionu przez góry Krymskie od północy. Góry z łatwością przylatują z południa ciepłym powietrzem, ale utrudniają gęsty i zimny klimat, dzięki czemu uzyskuje się klimat kurortu na południowym wybrzeżu. Średnia temperatura latem wynosi tutaj + 28°C, co jednak łagodnie łagodzi bryza morska.Średnia temperatura powietrza w zimie na południu Krymu wynosi około +1 ... + 5 ° С.

Krym: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Kacha, Krym
Kacha, Krym | © jalita.com

Krym: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.