Wersja strony w języku polskim
Chaika, Krym
Chaika, Krym | © chayka-alushta.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Krymie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Krymie

#minimalny
17.5°C
#średni
18.6°C
#maksymalny
19.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Krymie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Krymie

Teraz na plażach na Krymie temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody na Krymie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Portovoe, Krym
Portovoe, Krym | © seatemperature.net

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Krymie w Cape Opuk. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.9°C. A najzimniejszy jest w Vitino, jego wartość 17.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Krymie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Krymie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sewastopol18.6°C19.8°C
Jałta19.5°C18.7°C
Evpatoriya18.1°C19.4°C
Feodosiya18.9°C20.4°C
Ałuszta18.7°C18.7°C
Azov19.6°C19.7°C
Sudak19.1°C19.6°C
Kercz19.2°C19.4°C
Nikolayevka18.0°C19.6°C
Chornomorske17.8°C18.5°C
Saky17.7°C19.6°C
Novofedorovka18.0°C19.6°C
Scholkine19.8°C19.7°C
Gurzuf18.6°C18.7°C
Koktebel18.7°C20.4°C

Klimat na Krymie

Portovoe, Krym
Portovoe, Krym | © Виктор Ерлыкин

Krym jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czarne i Morze Azowskie. Krym jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody na Krymie, śledzimy 136 osiedli i kurortów.

Pogoda na Krymie zależy bezpośrednio od strefy klimatycznej półwyspu. Tak więc w nizinnej części Krymu umiarkowany klimat kontynentalny z gorącymi i suchymi latami oraz krótkimi i śnieżnymi zimami, czasami dającymi niespodzianki w postaci silnych mrozów. Średnia temperatura powietrza w tym regionie w miesiącach letnich wynosi +22 ... + 23 ° С, maksymalna - około + 40°C. Najbardziej popularną częścią Krymu wśród turystów jest południowa, której klimat jest podobny do śródziemnomorskiego. Zapewnia takie warunki pogodowe, wolne od lodu Morze Czarne i ochronę regionu przez góry Krymskie od północy. Góry z łatwością przylatują z południa ciepłym powietrzem, ale utrudniają gęsty i zimny klimat, dzięki czemu uzyskuje się klimat kurortu na południowym wybrzeżu. Średnia temperatura latem wynosi tutaj + 28°C, co jednak łagodnie łagodzi bryza morska.Średnia temperatura powietrza w zimie na południu Krymu wynosi około +1 ... + 5 ° С.

Krym: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Peschanoe, Krym
Peschanoe, Krym | © Henrikas Zavisa

Krym: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.