Wersja strony w języku polskim
Jezioro Sewan, Armenia
Jezioro Sewan, Armenia | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Armenii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Armenii

#minimalny
7.9°C
#średni
7.9°C
#maksymalny
7.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Armenii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Armenii

Obecnie na plażach w Armenii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Armenii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Jezioro Sewan, Armenia
Jezioro Sewan, Armenia | © Artur Põld

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Armenii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Armenii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jezioro Sewan7.5°C6.0°C

Klimat w Armenii

Dagomys, Rosja
Dagomys, Rosja | © Oleg Drogolyubov

Armenia znajduje się w Europie. Kraj nie ma dostępu do morza. W Armenii pokazujemy temperaturę w jednym jeziorze.

Kontynentalny, górski. Pogoda, niezależnie od pory roku, często różni się znacznie nawet w pobliskich punktach, co tłumaczy się dość dużą wysokością i silnym nierównym krajobrazem. Ogólnie rzecz biorąc, lata są gorące i suche, a zimy, choć krótkotrwałe, są dość surowe. U podnóża średnie temperatury latem wynoszą od +24 do +26 o C, zimą - około +5 o C. Na obszarach górskich średnia temperatura w lecie wynosi od +10 do +22 o C, zimą - od +2 do -14 C w zależności od wysokości miejsca. Nawet w tym samym mieście różnica temperatur między dwoma sąsiednimi regionami może osiągnąć 2-3 o C. W okresie jesienno-wiosennym często występują silne mrozy, a temperatura gleby może spaść do -28 oC. Opady wynoszą od 200 do 800 mm. rocznie w zależności od wysokości miejsca. Maksimum obserwuje się wiosną i wczesnym latem, minimum - w drugiej połowie lata i zimy. Zimą w regionach górskich jest dużo śniegu (do 100-150 mm.), Który pozostaje na stokach do marca-kwietnia, a na szczytach - przez cały rok.

Armenia: regiony

Gorino, Włochy
Gorino, Włochy | © Alessandro Bisagno

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.