Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w jeziorach Armenii

Jezioro Sevan, Armenia

Jezioro Sevan, Armenia © pixabay.com

Armenia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Armenii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Armenii
#minimalna
19.9oC
#średnia temperatura
19.9oC
#maksymalnie
19.9oC

Najpopularniejsze kurorty w Armenii w ostatnim tygodniu

Armenia: informacje o temperaturze wody

Armenia znajduje się w Europie. Kraj nie ma dostępu do morza. W Armenii pokazujemy temperaturę w jednym jeziorze.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Armenii temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są mniej lub bardziej wygodne.

Temperatura wody w Armenii spadł w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrósł w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie jeden punkt w Armenii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Armenii roczne wykresy wyglądają następująco:

Jezioro Sevan

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Armenii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Jezioro Sevan20.4°C15.7°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Armenii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Armenia

Armenia © www.vpoxod.ru

Klimat w Armenii

Kontynentalny, górski. Pogoda, niezależnie od pory roku, często różni się znacznie nawet w pobliskich punktach, co tłumaczy się dość dużą wysokością i silnym nierównym krajobrazem. Ogólnie rzecz biorąc, lata są gorące i suche, a zimy, choć krótkotrwałe, są dość surowe. U podnóża średnie temperatury latem wynoszą od +24 do +26 o C, zimą - około +5 o C. Na obszarach górskich średnia temperatura w lecie wynosi od +10 do +22 o C, zimą - od +2 do -14 C w zależności od wysokości miejsca. Nawet w tym samym mieście różnica temperatur między dwoma sąsiednimi regionami może osiągnąć 2-3 o C. W okresie jesienno-wiosennym często występują silne mrozy, a temperatura gleby może spaść do -28 oC. Opady wynoszą od 200 do 800 mm. rocznie w zależności od wysokości miejsca. Maksimum obserwuje się wiosną i wczesnym latem, minimum - w drugiej połowie lata i zimy. Zimą w regionach górskich jest dużo śniegu (do 100-150 mm.), Który pozostaje na stokach do marca-kwietnia, a na szczytach - przez cały rok.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Armenia: osady

Pokazujemy temperaturę wody w następujących miejscowościach i kurortach:

Jezioro Sevan, Armenia

Jezioro Sevan, Armenia © pixabay.com

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne